Koniec tygodnia bez szaleństw

20 kw. 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Korekta na złotym

Ostatni czas był bardzo łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Złotówka praktycznie z dnia na dzień się umacniała. Jak to zwykle bywa na rynkach walutowych musiał nadejść czas korekty. Największą obserwujemy dopiero dzisiaj. W stosunku do dolara złotówka straciła dziś 2 grosze, jednak nadal cena dolara utrzymuje się poniżej 3,40 zł. Cena euro odbiła się od okolic wtorkowego poziomu 4,15 zł i dziś kosztuje 4,17 zł.  Funt brytyjski kosztuje aktualnie niecałe 4,77 zł. Z kolei dawno niewidziane poziomy powróciły na notowania pary CHF/PLN. Za franka szwajcarskiego zapłacimy już “tylko” 3,48 zł.

Dolar złapał trochę oddechu

W piątek zdaje się, że już nikt nie pamięta o wydarzeniach z minionego weekendu czy też poprzedniego tygodnia. Widmo wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami przynajmniej na chwilę odeszło w zapomnienie. Również zdaje się, że zbyt dużym echem wśród inwestorów nie odbiła się interwencja zbrojna USA w Syrii. Uspokojenie nastrojów na rynkach wpłynęło dobrze na dolara. Notowania głównej pary walutowej przebiły w dół poziom 1,23.

Kalendarz na piątek

Z samego rana poznaliśmy wyniki inflacji producenckiej w Niemczech. Co prawda odczyt okazał się lepszy od poprzedniego, jednakże analitycy spodziewali się jeszcze większego wzrostu. Po południu napłyną do nas informacje z Kanady. Poznamy bowiem wyniki sprzedaż detalicznej oraz dynamikę inflacji konsumenckiej. Zapowiada się zatem ciekawe popołudnie jeżeli chodzi o notowania dolara kanadyjskiego.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny