pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokojna końcówka tygodnia

Spokojna końcówka tygodnia

20 kwi 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Korekta na złotym

    Ostatni czas był bardzo łaskawy dla naszej rodzimej waluty. Złotówka praktycznie z dnia na dzień się umacniała. Jak to zwykle bywa na rynkach walutowych musiał nadejść czas korekty. Największą obserwujemy dopiero dzisiaj. W stosunku do dolara złotówka straciła dziś 2 grosze, jednak nadal cena dolara utrzymuje się poniżej 3,40 zł. Cena euro odbiła się od okolic wtorkowego poziomu 4,15 zł i dziś kosztuje 4,17 zł.  Funt brytyjski kosztuje aktualnie niecałe 4,77 zł. Z kolei dawno niewidziane poziomy powróciły na notowania pary CHF/PLN. Za franka szwajcarskiego zapłacimy już “tylko” 3,48 zł.

Dolar złapał trochę oddechu

    W piątek zdaje się, że już nikt nie pamięta o wydarzeniach z minionego weekendu czy też poprzedniego tygodnia. Widmo wojny handlowej między Stanami Zjednoczonymi, a Chinami przynajmniej na chwilę odeszło w zapomnienie. Również zdaje się, że zbyt dużym echem wśród inwestorów nie odbiła się interwencja zbrojna USA w Syrii. Uspokojenie nastrojów na rynkach wpłynęło dobrze na dolara. Notowania głównej pary walutowej przebiły w dół poziom 1,23.

Kalendarz na piątek

    Z samego rana poznaliśmy wyniki inflacji producenckiej w Niemczech. Co prawda odczyt okazał się lepszy od poprzedniego, jednakże analitycy spodziewali się jeszcze większego wzrostu. Po południu napłyną do nas informacje z Kanady. Poznamy bowiem wyniki sprzedaż detalicznej oraz dynamikę inflacji konsumenckiej. Zapowiada się zatem ciekawe popołudnie jeżeli chodzi o notowania dolara kanadyjskiego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny