pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Spokój nam sprzyja

Spokój nam sprzyja

22 sie 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka odrabia

    Brak nowych doniesień w sprawie ostatnio gorących jeszcze tematów ewidentnie sprzyja walutom krajów wschodzących. Do początku tygodnia złotówka znacznie umocniła się w stosunku do główn walut. Naszej walucie sprzyja również brak niepokojących informacji z domowego podwórka politycznego. Tak więc ostatnio silny dolar potaniał do 3,68 zł. Euro kosztuje 4,28 zł. Cena funta brytyjskiego oscyluje w okolicy 4,75 zł. Z kolei za franka szwajcarskiego przyjdzie nam dziś zapłacić 3,75 zł.

Czekając na FOMC

    Wieczorem inwestorzy będą mieli kolejną już szansę przekonać się, że działania FED pozostają poza naciskami ze strony Białego Domu. Jest to o tyle istotne w świetle ostatniej krytyki prezesa Powella. Donald Trump oskarża go bowiem o bezsensowne podwyżki stóp procentowych. Jak wiemy prezydent USA jest zwolennikiem taniego pieniądza. O godzinie 20:00 poznamy protokół z posiedzenia FOMC, w którym to dowiemy się czy nakreślony plan podwyżek stóp procentowych jest nadal aktualny. Może to być moment do ponownego umocnienia się dolara.

Jutro też ciekawie

    Czwartkowy kalendarz makroekonomiczny zawiera sporo istotnych odczytów. Najpierw poznamy odczyty PMI dla Strefy Euro. Następnie opublikowane zostaną protokoły z posiedzeń Europejskiego Banku Centralnego oraz jego odpowiednika w Polsce. W godzinach popołudniowych poznamy również indeksy PMI ze Stanów Zjednoczonych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak