pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Słabnący dolar

Słabnący dolar

28 sie 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Jackson Hole

    Coroczna konferencja w Jackson Hole, w której swój udział biorą przedstawiciele banków centralnych po raz kolejny przyniosła sporą zmienność na rynku. Głównie za sprawą przemówienia szefowej FED, Janet Yellen oraz prezesa EBC Mario Draghiego. To ich wystąpienia wywołały znaczne reakcje inwestorów. Głównym poszkodowanym całego zamieszania okazał się dolar. Amerykańska waluta straciła na wartości. Kurs głównej pary walutowej poszybował ponad poziom 1,195. Oznacza to, że EUR/USD znalazł się na poziomach niewidzianych od 2,5 roku. Wydaje się, że granica 1,20 zostanie niebawem przetestowana.

Nic ważnego

    Co ciekawe ani Yellen, ani Draghi nie powiedzieli nic, co usprawiedliwiałoby take ruchy na rynkach. Prezes FED wypowiadała się głównie na temat regulacji sektora finansowego, a Mario Draghi rozprawiał na wolnym handlem.  Analitycy twierdzą jednak, że to właśnie niewypowiedziane słowa o stopach procentowych czy o kursie wspólnej waluty skłoniły inwestorów do takich działań.

NFP w piątek

    To prawdopodobnie nie koniec emocji na eurodolarze w tym tygodniu. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjnie już zostaną zaprezentowane dane z amerykańskiego rynku pracy. Jeżeli okażą się gorsze od oczekiwań możemy przypuszczać, że trend wzrostowy na głównej parze walutowej nie zostanie prędko zatrzymany.

Co na to złoty?

    Tymczasem złotowka po kilkdniowym niewielim umocnieniu zaczyna oddawać to co zyskała. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,74 zł, funt kosztuje dziś 4,60 zł, euro nieznacznie przekroczyło 4,26 zł, a dolar umocnił się o 2 grosze do 3,57 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny