Słabe dane z Niemiec

06 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka słabnie

Środowy poranek nie zostanie zaliczony do najlepszych. Nasza waluta traci bowiem w stosunku do głównych walut. Nie należy jednak zapomnieć, że to dopiero pierwsze godziny handlu i wszystko może się jeszcze zmienić, tym bardziej, że czeka nas dziś ważna informacja z polskiej gospodarki. Rada Polityki Pieniężnej przedstawi decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce, a na konferencji prasowej prawdopodobnie poznamy dalsze plany naszych władz monetarnych. Aktualnie za dolara zapłacimy 3,76 zł. Euro wyceniane jest na 4,29 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,76 zł, a funt brytyjski 4,88 zł.

Gorsze dane

Jedynymi istotnymi odczytami dzisiejszego poranka była publikacja dotycząca zamówień w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów. Dynamika okazała się niższa od oczekiwanej. W ujęciu miesięcznym zauważa się spowolnienie o 1,6% z kolei rok do roku wynosi ono aż 10,6%. Złe dane nie wpłynęły jednak znacząco na notowania euro. Inwestorzy najprawdopodobniej wyczekują jutrzejszego spotkania pomiędzy Theresą May a przedstawicielami UE.

Na deser Stany

Nocne orędzie Trumpa nie przyniosło większych zmian na rynku. Można by powiedzieć, że prezydent zaskoczył wszystkich nie mówiąc niczego zaskakującego. Po raz kolejny wspomniał m.in. o konflikcie handlowym z Chinami oraz potrzebie budowy muru na granicy z Meksykiem. Popołudniowy handel przebiegać będzie pod dyktando danych zza oceanu. Z ważniejszych danych poznamy bilans handlu zagranicznego oraz tygodniowa zmianę zapasów paliw w Stanach zjednoczonych, a także indeks Ivey PMI z Kanady.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Apetyt na ryzyko wraca, PLN zyskuje

28 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Chwila spokoju wywołuje konsolidację

27 mar 2023

Adam Fuchs