pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Słabe dane z Niemiec

Słabe dane z Niemiec

06 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka słabnie

    Środowy poranek nie zostanie zaliczony do najlepszych. Nasza waluta traci bowiem w stosunku do głównych walut. Nie należy jednak zapomnieć, że to dopiero pierwsze godziny handlu i wszystko może się jeszcze zmienić, tym bardziej, że czeka nas dziś ważna informacja z polskiej gospodarki. Rada Polityki Pieniężnej przedstawi decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce, a na konferencji prasowej prawdopodobnie poznamy dalsze plany naszych władz monetarnych. Aktualnie za dolara zapłacimy 3,76 zł. Euro wyceniane jest na 4,29 zł. Frank szwajcarski kosztuje 3,76 zł, a funt brytyjski 4,88 zł.

Gorsze dane

    Jedynymi istotnymi odczytami dzisiejszego poranka była publikacja dotycząca zamówień w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów. Dynamika okazała się niższa od oczekiwanej. W ujęciu miesięcznym zauważa się spowolnienie o 1,6% z kolei rok do roku wynosi ono aż 10,6%. Złe dane nie wpłynęły jednak znacząco na notowania euro. Inwestorzy najprawdopodobniej wyczekują jutrzejszego spotkania pomiędzy Theresą May a przedstawicielami UE.  

Na deser Stany

    Nocne orędzie Trumpa nie przyniosło większych zmian na rynku. Można by powiedzieć, że prezydent zaskoczył wszystkich nie mówiąc niczego zaskakującego. Po raz kolejny wspomniał m.in. o konflikcie handlowym z Chinami oraz potrzebie budowy muru na granicy z Meksykiem. Popołudniowy handel przebiegać będzie pod dyktando danych zza oceanu. Z ważniejszych danych poznamy bilans handlu zagranicznego oraz tygodniowa zmianę zapasów paliw w Stanach zjednoczonych, a także indeks Ivey PMI z Kanady.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak