Seria danych z USA

14 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty dziś stabilnie

Początek dzisiejszch notowań złotówki do głównych walut wskazwać mógł na kolejny z rzędu dzień ze stratą wartości naszej waluty. Aktualnie jednak, jak to często bywa, wzrosty zamieniły się w spadki i złoty nieznacznie odrabia ostatnie straty. Frank szwajcarski potaniał do 3,58 zł.  Notowania dolara utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 3,40 zł, jednakże w godzinach popołudniowych może się to zmienić ze względu na liczne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Euro “trzyma się” poziomu 4,20 zł. Również stabilnie wygląda dziś kwotowanie funta, którego cena oscyluje w okolicy 4,74 zł.

Kalendarz nieco ciekawszy

Po dość sennym początku tygodnia w końcu doczekaliśmy się większej ilości pozycji w kalendarzu makroekonomicznym. W godzinach porannych poznaliśmy odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech. Jej dynamika u naszych zachodnich sąsiadów okazała się zgodna z oczekiwaniami rynków, a co za tym idzie nie wpłynęła znacząco na notowania wspólnej waluty.

Odczyty ze Stanów

O godzinie 13:30 poznaliśmy dość ważne, szczególnie ze względu na przyszłotygodniowe posiedzenie FED,  dane z amerykańskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna z miesiąca na miesiąc zmniejszyła się o 0,1%, co w obliczu oczekiwań zakładających 0,3% wzrost jest wynikiem słabym. Z drugiej jednak strony publikacja dynamiki inflacji producenckiej nie zaskoczyła ani w pozytywny, ani w negatywny sposób. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze tygodniową zmianę zapasów paliw.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak