pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Seria danych z USA

Seria danych z USA

14 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty dziś stabilnie

    Początek dzisiejszch notowań złotówki do głównych walut wskazwać mógł na kolejny z rzędu dzień ze stratą wartości naszej waluty. Aktualnie jednak, jak to często bywa, wzrosty zamieniły się w spadki i złoty nieznacznie odrabia ostatnie straty. Frank szwajcarski potaniał do 3,58 zł.  Notowania dolara utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 3,40 zł, jednakże w godzinach popołudniowych może się to zmienić ze względu na liczne odczyty z amerykańskiej gospodarki. Euro “trzyma się” poziomu 4,20 zł. Również stabilnie wygląda dziś kwotowanie funta, którego cena oscyluje w okolicy 4,74 zł. 

Kalendarz nieco ciekawszy

    Po dość sennym początku tygodnia w końcu doczekaliśmy się większej ilości pozycji w kalendarzu makroekonomicznym. W godzinach porannych poznaliśmy odczyt inflacji konsumenckiej w Niemczech. Jej dynamika u naszych zachodnich sąsiadów okazała się zgodna z oczekiwaniami rynków, a co za tym idzie nie wpłynęła znacząco na notowania wspólnej waluty.

Odczyty ze Stanów

    O godzinie 13:30 poznaliśmy dość ważne, szczególnie ze względu na przyszłotygodniowe posiedzenie FED,  dane z amerykańskiej gospodarki. Sprzedaż detaliczna z miesiąca na miesiąc zmniejszyła się o 0,1%, co w obliczu oczekiwań zakładających 0,3% wzrost jest wynikiem słabym. Z drugiej jednak strony publikacja dynamiki inflacji producenckiej nie zaskoczyła ani w pozytywny, ani w negatywny sposób. W późniejszych godzinach poznamy jeszcze tygodniową zmianę zapasów paliw.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nowe realia
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs