pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Seria danych z USA. Inflacja w Polsce.

Seria danych z USA. Inflacja w Polsce.

30 lis 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

Brak czasu na nudę

    Środa jest dniem, w którym inwestorzy nie powinni narzekać na brak zajęcia. Od rana bowiem spływają liczne dane z gospodarek. Jednakże przedpołudniowe odczyty nie okazały się na tyle istotne aby zmienić nastroje na rynkach. O godzinie 14:15 poznaliśmy ważny z punktu widzenia inwestorów raport ADP, mówiący o szacunkowej zmianie zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, chwilę później, opublikowane zostały dochody Amerykanów. Wzrosły one powyżej oczekiwań. Nie przełożyło się to jednak na wielkość wydatków, która rozczarowała analityków. Dobry odczyt ADP spowodował chwilowy wzrost wartości dolara ale spadek wydatków powstrzymał południowy ruch na głównej parze walutowej. W dalszej części dnia czeka nas jeszcze kilka publikacji zza oceanu, które jednak nie powinny wpłynąć na rynki. Aktualny kurs EUR/USD znajduje się w okolicach poziomu  1,064.

    Nic nie pomaga złotówce

    Przez ostatni okres złotówka w stosunku do głównych walut zachowuje się bardzo stabilnie. Szkoda tylko, że jest to systematyczne obniżanie  jej wartości. Dzisiaj nasza waluta zaliczyła groszowy spadek w stosunku do euro oraz dolara. Za amerykańską walutę należy zapłacić już 4,17 zł, a euro kosztuje 4,44 zł. Dwa grosze złotówka straciła dziś do funta, za którego zapłacimy 5,21 zł. Jedynie frank szwajcarski podrożał dziś tylko o niepełnego grosza. Posiadacze kredytów frankowych, i nie tylko, za jednego franka będą musieli wyłożyć 4,11 zł. Naszej walucie z całą pewnością nie pomogły dzisiejsze publikacje makroekonomiczne. W żaden sposób nie zaskoczyły one inwestorów. PKB kwartalnie rośnie o 0,2%, a rok do roku wynosi ono 2,5%. Z kolei miesięczna inflacja konsumencka to tylko 0,1%.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak