pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Seria danych z Polski

Seria danych z Polski

18 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Kolejne dane z Wysp

    Przedpołudnie po raz kolejny upłynęło pod znakiem zwiększonej zmienności na parach połączonych z funtem brytyjskim. Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii utrzymała się na poziomie 4,3%, średnie tygodniowe wynagrodzenia, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym, rosło nieznacznie szybciej niż się tego spodziewano. Również liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była wyższa od prognoz. Początkowo inwestorom ciężko było zdecydować się czy dane były dobre dla funta czy też nie. Ostatecznie zaczął on nieznacznie zyskiwać na wartości. To jednak nie koniec emocji dla tej waluty w tym tygodniu. Jutro poznamy wyniki sprzedaży detalicznej, a także rozpocznie się Szczyt Unii Europejskiej, na którym z dużym prawdopodobieństwem będą poruszane tematy związane z negocjacjami w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Dane z naszej gospodarki

    O godzinie 14:00 opublikowane zostaną dane z polskiej gospodarki. Wtedy to poznamy dynamikę produkcji przemysłowej, wyniki sprzedaży detalicznej, dynamikę cen produkcji, a także koniunkturę konsumencką. Dobre dane prawdopodobnie po raz kolejny umocnią złotówkę. Aktualnie euro wyceniane jest na 4,22 zł. Dolar kosztuje 3,59 zł. Za franka i funta zapłacimy odpowiednio 3,66 zł oraz 4,73 zł.

Stany na koniec dnia

    Po południu czeka nas szereg odczytów zza oceanu. Jako pierwsze poznamy dane z tamtejszego rynku nieruchomości. Następnie czeka nas odczyt zmiany zapasów paliw, budżetu federalnego, a na koniec poznamy odczyt Beżowej Księgi.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak