Seria danych z Polski. Piątek z PMI

20 Kwi 2017

Inflacja w Niemczech

W godzinach porannych poznaliśmy tylko jeden odczyt mogący wpłynąć na inwestorów. Tak się jednak nie stało. Inflacja producencka w Niemczech w ujęciu rocznym okazała się zbieżna z  prognozami analityków i wyniosła 3,1%.

Po południu możemy spodziewać się dynamicznej sytuacji na parach powiązanych z funtem brytyjskim. Występować bowiem będzie szef Banku Anglii, Mark Carney. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż odniesie się do wczorajszej decyzji premier Theresy May. Może to w dużej mierze wpłynąć na decyzje inwestorów.

GUS publikuje

    Tradycyjnie już o godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiej gospodarki. Najważniejsze z nich dotyczyły produkcji przemysłowej oraz wyników sprzedaży detalicznej. Oba odczyty pozytywnie zaskoczyły i były wyższe od prognoz. Produkcja przemysłowa rośnie rok do roku o 11,1%, a w ujęciu miesięcznym aż o 17,6%. Z kolei sprzedaż detaliczna miesiąc do miesiąca rośnie o 16,5%, a w skali roku o 9,7%. Dobre dane nieznacznie umocniły naszą walutę. Obecnie jedno euro kosztuje 4,26 zł, Cena dolara wynosi aktualnie 3,96 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy dziś 3,98 zł, a za funta 5,07 zł.

PMI w centrum uwagi

Jutrzejszy dzień na rynkach zapowiada się bardzo ciekawie. Od rana, praktycznie przez cały dzień pojawiać się będą publikacje indeksów PMI dla przemysłu i usług.  Ponadto  poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz decyzję S&P w sprawie ratingu dla Polski.  Nic nie wskazuje jednak na to aby miał zostać zmieniony.  Dodatkowo inwestorzy będa się bacznie przyglądać doniesieniom z Francji. W obliczu weekendowych wyborów każde nowe sondaże mogą wpływać na ich decyzje.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak