pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Seria danych z Polski. Piątek z PMI

Seria danych z Polski. Piątek z PMI

20 kwi 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja w Niemczech

     W godzinach porannych poznaliśmy tylko jeden odczyt mogący wpłynąć na inwestorów. Tak się jednak nie stało. Inflacja producencka w Niemczech w ujęciu rocznym okazała się zbieżna z  prognozami analityków i wyniosła 3,1%.

    Po południu możemy spodziewać się dynamicznej sytuacji na parach powiązanych z funtem brytyjskim. Występować bowiem będzie szef Banku Anglii, Mark Carney. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż odniesie się do wczorajszej decyzji premier Theresy May. Może to w dużej mierze wpłynąć na decyzje inwestorów.

GUS publikuje

        Tradycyjnie już o godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiej gospodarki. Najważniejsze z nich dotyczyły produkcji przemysłowej oraz wyników sprzedaży detalicznej. Oba odczyty pozytywnie zaskoczyły i były wyższe od prognoz. Produkcja przemysłowa rośnie rok do roku o 11,1%, a w ujęciu miesięcznym aż o 17,6%. Z kolei sprzedaż detaliczna miesiąc do miesiąca rośnie o 16,5%, a w skali roku o 9,7%. Dobre dane nieznacznie umocniły naszą walutę. Obecnie jedno euro kosztuje 4,26 zł, Cena dolara wynosi aktualnie 3,96 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy dziś 3,98 zł, a za funta 5,07 zł.

PMI w centrum uwagi

    Jutrzejszy dzień na rynkach zapowiada się bardzo ciekawie. Od rana, praktycznie przez cały dzień pojawiać się będą publikacje indeksów PMI dla przemysłu i usług.  Ponadto  poznamy wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii oraz decyzję S&P w sprawie ratingu dla Polski.  Nic nie wskazuje jednak na to aby miał zostać zmieniony.  Dodatkowo inwestorzy będa się bacznie przyglądać doniesieniom z Francji. W obliczu weekendowych wyborów każde nowe sondaże mogą wpływać na ich decyzje.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Dolar słabnie, nawet do jena!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja na tapet cz.2
Dawid Górny