Złoty w odwrocie

O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiego rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 5186,1 zł, co dało wzrost o 7,1% w skali roku. Niestety złotówka pozostaje pod presją wydarzeń geopolitycznych i jej notowania nie zareagowały na ten dobry odczyt. Aktualnie cena dolara podskoczyła do 3,86 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,82 zł, a funt brytyjski na 4,90. Wspólna waluta ponownie znalazła się powyżej poziomu 4,30 zł.

Ryzyk coraz więcej

W tym tygodniu na rynkach obserwujemy nasilenie się znanych nam już konfliktów. Kolejnym elementem w wojnie handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi było wypowiedzenie współpracy Google’a firmie Huawei. Zaostrza się również konflikt na Bliskim Wschodzie, gdzie Donald Trump ostrzega władze Iranu przed rozpoczęciem działań zbrojnych. Dodatkowo nie należy zapominać o chwilowo uśpionym temacie brexitu czy protestach żółtych kamizelek we Francji, które z pewnością w niedalekiej przyszłości powrócą na pierwsze strony. Ponadto nie powinniśmy być obojętni chociażby na kryzys w Wenezueli. Dzielące nas godziny od wyborów do Parlamentu Europejskiego również nie będą łagodziły nastrojów na rynkach.

Należy zatem uważnie śledzić informacje ze świata oraz obserwować notowania poszczególnych walut, gdyż w każdej chwili może pojawić się większa zmienność na rynkach.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ryzyka wygrywają, ale PLN dzielnie walczy

21 Sty 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Taryfikator inwazji

20 Sty 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Rynek już wie

19 Sty 2022

Krzysztof Adamczak