pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rzut oka na rynek pracy

Rzut oka na rynek pracy

21 maj 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złoty w odwrocie

    O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny opublikował dane z polskiego rynku pracy. Przeciętne wynagrodzenie brutto w kwietniu wyniosło 5186,1 zł, co dało wzrost o 7,1% w skali roku. Niestety złotówka pozostaje pod presją wydarzeń geopolitycznych i jej notowania nie zareagowały na ten dobry odczyt. Aktualnie cena dolara podskoczyła do 3,86 zł. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,82 zł, a funt brytyjski na 4,90. Wspólna waluta ponownie znalazła się powyżej poziomu 4,30 zł.

Ryzyk coraz więcej

    W tym tygodniu na rynkach obserwujemy nasilenie się znanych nam już konfliktów. Kolejnym elementem w wojnie handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi było wypowiedzenie współpracy Google’a firmie Huawei. Zaostrza się również konflikt na Bliskim Wschodzie, gdzie Donald Trump ostrzega władze Iranu przed rozpoczęciem działań zbrojnych. Dodatkowo nie należy zapominać o chwilowo uśpionym temacie brexitu czy protestach żółtych kamizelek we Francji, które z pewnością w niedalekiej przyszłości powrócą na pierwsze strony. Ponadto nie powinniśmy być obojętni chociażby na kryzys w Wenezueli. Dzielące nas godziny od wyborów do Parlamentu Europejskiego również nie będą łagodziły nastrojów na rynkach.

    Należy zatem uważnie śledzić informacje ze świata oraz obserwować notowania poszczególnych walut, gdyż w każdej chwili może pojawić się większa zmienność na rynkach.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny