pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Ryzyko Grexitu wciąż wysokie

Ryzyko Grexitu wciąż wysokie

13 lip 2015 Autor: Michał Iskat

Początek tygodnia na rynkach finansowych rozpoczął się nerwowo. Mimo bardzo optymistycznych nastrojów jakie towarzyszyły inwestorom w piątek, wczorajsze posiedzenie Eurogrupy nie należało do łatwych a o uzyskania porozumienia inwestorzy zostali powiadomieni dopiero dzisiaj rano.

Reakcja rynków okazała się bardzo specyficzna. Po początkowym wybuchu euforii towarzyszącej ogłoszeniu nastroje na rynku delikatnie przygasły. Widać jasno że widmo Grexitu wciąż ciąży rynkom. Ostrożność inwestorów jest uzasadniona. Propozycja wierzycieli musi jeszcze otrzymać aprobata parlamentu greckiego w którym podział jest zdań jest dość mocny. Również wśród wypowiedzi analityków przebija się wiele opinii mówiących o tym że porozumienie tylko przesunie w czasie widmo Grexitu.

Ten tydzień to z pewnością kolejna runda spekulacji o los greckiego porozumienia. Ponadto na rynkach wciąż żywe pozostają obawy o los chińskiej giełdy. Co prawda ubiegło tygodniowa interwencja władz chwilowo uspokoiła inwestorów jednak coraz głośniej mówi się o rosnącej bańce spekulacyjnej , której pęknięcie może mieć opłakane skutki dla gospodarki światowej. bieżący tydzień przyniesie również sporo doniesień z amerykańskiej gospodarki. Prócz rozpoczynającego się właśnie sezonu wyników, w środę czeka nas również wystąpienie szefowej FED przed Kongresem, która podsumuje jak bieżącą sytuację gospodarczą widzą członkowie FOMC.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny