pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynki przygotowują się pod FOMC

Rynki przygotowują się pod FOMC

27 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

PKW podała wczoraj wieczorem wyniki wyborów. Do sejmu trafią PiS (37,58%), PO (24,09%), Kukiz’15 (8,81%), Nowoczesna (7,7%) oraz PSL (5,13%).  Poza parlamentem znalazły się partie ZL, KORWIN oraz Razem. PiS zdobyło większość głosów zarówno w sejmie jak i w senacie.

Złoty nadal pozostaje słaby. Dolar pozostaje w okolicach 7-miesięcznych maksimów i wynosi 3,87 zł. Funt po gorszych danych odnośnie PKB osłabił się o 1-grosz. Jednak w ciągu godziny odrobił straty i pozostaje najdroższy od 8 tygodni, kosztuje obecnie 5,93 zł. Frank jest nieznacznie tańszy niż wczoraj, jego kurs wynosi 3,92 zł. Euro notowane jest po 4,27 zł,  jego najbliższy opór znajduje się na zeszłotygodniowym szczycie tj. 4,29zł.

Na globalnych rynkach tydzień rozpoczyna się spokojnie. Największe europejskie parkiety po rajdzie w czwartek i piątek, dziś odnotowują nieznaczną korektę tego ruchu. Giełda w Francji spada 0,6%, w niemiecki DAX jest pod kreską 0,4%, a giełda w Londynie słabnie o 0,35%.

Eurodolar po wczorajszych gorszych danych z USA dotyczących sprzedaży nowych domów zareagował wzrostem o ponad 50 pipsów. Większej zmienności na głównej parze możemy spodziewać się podczas publikacji dzisiejszych danych makro z USA. O godz. 13:30 mamy zamówienia środków trwałych. O godz. 15:00 poznamy wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board.

Najważniejsze dane gospodarcze tego tygodnia zostaną opublikowane w środę. Będzie to decyzja w sprawie stóp procentowych z USA oraz oświadczenie FOMC. Oba wydarzenia zaplanowane są na godz. 19:00. Analitycy spodziewają się, że stopy pozostaną na tym samym poziomie, szanse na ich zmianę wyznaczyli na 7%. Cała uwaga powinna się zatem skupić na interpretacji oświadczenia FOMC i doszukiwaniu się wskazówek odnośnie pierwszego terminu podwyżek. Według prognoz czeka nas to dopiero w marcu przyszłego roku.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak