pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynki nadal w negatywnych nastrojach

Rynki nadal w negatywnych nastrojach

04 maj 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Negatywne nastroje utrzymują się. Ważne dane makro z USA. Ted Cruz wycofuje się z wyborów.

Wczorajszy dzień na globalnych rynkach przebiegał w złych nastrojach. Mocno taniały surowce takie jak ropa i miedź. W odwrocie były też wszystkie główne indeksy giełdowe. Pokłosie tych wydarzeń widać dziś na rodzimej giełdzie, WIG20 po wczorajszej przerwie traci dziś blisko 2%. Giełdy w Londynie, Niemczech i Francji tracą obecnie około 1%.

We wtorek poznaliśmy wyniki prawyborów w stanie Indiana. Donald Trump zwyciężył z  swoim republikańskim kontrkandydatem Tedem Cruzem. Cruz ku zaskoczeniu wszystkich zdecydował wycofać się z walki o fotel prezydencki. Tym samym Trump i Hilary Clinton zostali głównymi pretendentami do zaplanowanych na jesień wyborów.

Dziś rano poznaliśmy kolejne odczyty PMI dla największych europejskich gospodarek. Zdecydowana większość, poza PMI dla usług we Włoszech i Hiszpanii, była poniżej oczekiwań analityków. Reszta dnia i całego tygodnia będzie odbywać się pod dyktando danych z USA.

O godz 14:15 poznamy raport ADP, który jest poświęcony pozarolniczemu zatrudnieniu w sektorze prywatnym. Będzie to preludium przed piątkową publikacją dotyczącą sytuacji na rynku pracy.

O godz. 16:00 poznamy wskaźnik ISM dla usług, zamówienia na dobra trwałego użytku oraz  zmówienia na dobra z wyłączeniem transportu. O 16:30 opublikowane zostaną zapasy ropy naftowej.

Złotówka po porannym osłabieniu stopniowo odzyskuje siły. Euro i dolar notowane są w okolicach wczorajszego zamknięcia. Ich kurs wynosi odpowiednio 4,3967 zł oraz 3,8216 zł. Frank notowany jest minimalnie poniżej psychologicznej bariery 4zł, aktualnie zapłacimy za niego 3,9992 zł. Funt tanieje najbardziej aczkolwiek jest przecena o zaledwie 1,5 grosza, jego kurs wynosi 5,5444 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak