pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynki łapią oddech

Rynki łapią oddech

20 kwi 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Ceny ropy korygują dwudniowe wzrosty. Negatywne nastroje zdominowały chińskie parkiety. Rynek czeka na słowa Draghiego

Po zakończeniu strajku robotników w Kuwejcie ceny ropy spadają. Cena WTI zniżkuje 1,7%. Wczorajsze dane z USA na temat cotygodniowych rezerw surowca były gorsze od oczekiwań, rezerwy wzrosły o 3,1 mln baryłek.

W negatywnych nastrojach przebiegała też sesja na kontynencie azjatyckim. Giełda w Hong Kongu zakończyła sesję na blisko procentowym minusie. Z kolei Shanghai Composite stracił 2,3%. Była to reakcja na doniesienia z Ludowego Banku Chin, który zasugerował, że jego polityka monetarna będzie bardziej powściągliwa. Ma ona polegać między innymi na ograniczeniu nadmiernego zadłużania się przez duże przedsiębiorstwa.    

Eurodolar od rana porusza się w okolicach wczorajszego zamknięcia, jego kurs wynosi aktualnie 1,1374. Dzisiejsze przemówienie prezesa EBC Mario Draghiego, zgodnie z oczekiwaniami analityków nie wniosło praktycznie żadnych zmian w wycenie aktywów.   Znacznie ważniejsza będzie jutrzejsza konferencja prasowa po posiedzeniu EBC i decyzji w sprawie stóp procentowych. Scenariusz bazowy nie zakłada zmian w zwiększaniu luzowania ilościowego w najbliższych miesiącach. Zmienić się może jedynie retoryka oficjeli z Banku Centralnego.

Złoty od rana nieznacznie umacnia swoją pozycję względem głównych walut. Funt potaniał o 3 grosze względem wczorajszego zamknięcia, jego kurs wynosi obecnie 5,42 zł. Za euro zapłacimy 4,23 zł o oznacza spadek o 0,25%. Kurs dolara i franka spadł o ponad 1 grosz i wynosi odpowiednio 3,77 zł oraz 3,92 zł.

Dziś w kalendarium poznamy o godz. 16:00 dane na temat sprzedaży nieruchomości w USA. O 16:30 zostaną opublikowane zapasy ropy naftowej z USA.

Jutro przed konferencją EBC, o godz. 14:45 pojawi się decyzja w sprawie stóp procentowych (prognoza 0,00%; poprzedni 0,00%) oraz oprocentowanie depozytów (prognoza -0,40%; poprzedni -0,40%)


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny