Koniec zadyszki na rynkach

20 kw. 2016 Autor: Krzysztof Furmańczak

Ceny ropy korygują dwudniowe wzrosty. Negatywne nastroje zdominowały chińskie parkiety. Rynek czeka na słowa Draghiego

Po zakończeniu strajku robotników w Kuwejcie ceny ropy spadają. Cena WTI zniżkuje 1,7%. Wczorajsze dane z USA na temat cotygodniowych rezerw surowca były gorsze od oczekiwań, rezerwy wzrosły o 3,1 mln baryłek.

W negatywnych nastrojach przebiegała też sesja na kontynencie azjatyckim. Giełda w Hong Kongu zakończyła sesję na blisko procentowym minusie. Z kolei Shanghai Composite stracił 2,3%. Była to reakcja na doniesienia z Ludowego Banku Chin, który zasugerował, że jego polityka monetarna będzie bardziej powściągliwa. Ma ona polegać między innymi na ograniczeniu nadmiernego zadłużania się przez duże przedsiębiorstwa.

Eurodolar od rana porusza się w okolicach wczorajszego zamknięcia, jego kurs wynosi aktualnie 1,1374. Dzisiejsze przemówienie prezesa EBC Mario Draghiego, zgodnie z oczekiwaniami analityków nie wniosło praktycznie żadnych zmian w wycenie aktywów.   Znacznie ważniejsza będzie jutrzejsza konferencja prasowa po posiedzeniu EBC i decyzji w sprawie stóp procentowych. Scenariusz bazowy nie zakłada zmian w zwiększaniu luzowania ilościowego w najbliższych miesiącach. Zmienić się może jedynie retoryka oficjeli z Banku Centralnego.

Złoty od rana nieznacznie umacnia swoją pozycję względem głównych walut. Funt potaniał o 3 grosze względem wczorajszego zamknięcia, jego kurs wynosi obecnie 5,42 zł. Za euro zapłacimy 4,23 zł o oznacza spadek o 0,25%. Kurs dolara i franka spadł o ponad 1 grosz i wynosi odpowiednio 3,77 zł oraz 3,92 zł.

Dziś w kalendarium poznamy o godz. 16:00 dane na temat sprzedaży nieruchomości w USA. O 16:30 zostaną opublikowane zapasy ropy naftowej z USA.

Jutro przed konferencją EBC, o godz. 14:45 pojawi się decyzja w sprawie stóp procentowych (prognoza 0,00%; poprzedni 0,00%) oraz oprocentowanie depozytów (prognoza -0,40%; poprzedni -0,40%)

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak