pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Na rynkach spokojnie

Na rynkach spokojnie

20 wrz 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Dolar traci

    Amerykańska waluta nie znajduje się chwilowo w gronie zainteresowań inwestorów. Ostatni spokój na rynkach nie pomaga dolarowi. Również brak ostatecznych decyzji w wojnie handlowej z Chinami nie będzie wpływał dobrze na zielonego. Aktualnie notowania na wykresie USDPLN spadają, a cena za jednego dolara wynosi 3,65 zł.

Frank dziś stabilnie

    Ostatnie osłabienie szwajcarskiej waluty spowodowane było znikomą ilością informacji polityczno – gospodarczych, co wprowadziło spokojniejsza atmosferę na rynkach. Co za tym idzie nastała chwila oddechu dla walut rynków wschodzących. Dzisiaj z kolei szwajcarski bank centralny również nie pomógł swojej walucie. W dalszym ciągu, tak jak spodziewali się tego analitycy, szwajcarzy będą prowadzili politykę ujemnych stóp procentowych, które pozostały na poziomie od -1,25% do -0,25%. Obecnie cena franka szwajcarskiego wynosi 3,79 zł.

Funt drożeje

    Dzisiejsze dane z brytyjskiej gospodarki wsparły tamtejszą walutę. Zarówno wyniki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym przewyższyły oczekiwania. Miesiąc do miesiąca został osiągnięty 0,3% wzrost. Z kolei rok do roku dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 3,3%. Dobre dane od razu widoczne były w wycenia funta, za którego należy obecnie zapłacić 4,84 zł.

Euro poniżej 4,30

    Kolejny już dzień notowania wspólnej waluty znajdują się poniżej dość kluczowego poziomu jak na parę EURPLN – 4,30. Jest to między innymi zasługa dobrego sentymentu na rynkach dla walut krajów wschodzących. Również sytuacji euro nie poprawiła ostatnia konferencja Mario Draghiego, który utrzymał poprzednie założenia odnośnie polityki monetarnej w europie. Wspólna waluta wyceniana jest obecnie na 4,29 zł.  


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Ujemna korelacja USD vs surowce nie działa
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

EBC nie zmienia stóp procentowych
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w USA idzie na tapet
Dawid Górny