Dolar traci

Amerykańska waluta nie znajduje się chwilowo w gronie zainteresowań inwestorów. Ostatni spokój na rynkach nie pomaga dolarowi. Również brak ostatecznych decyzji w wojnie handlowej z Chinami nie będzie wpływał dobrze na zielonego. Aktualnie notowania na wykresie USDPLN spadają, a cena za jednego dolara wynosi 3,65 zł.

Frank dziś stabilnie

Ostatnie osłabienie szwajcarskiej waluty spowodowane było znikomą ilością informacji polityczno – gospodarczych, co wprowadziło spokojniejsza atmosferę na rynkach. Co za tym idzie nastała chwila oddechu dla walut rynków wschodzących. Dzisiaj z kolei szwajcarski bank centralny również nie pomógł swojej walucie. W dalszym ciągu, tak jak spodziewali się tego analitycy, szwajcarzy będą prowadzili politykę ujemnych stóp procentowych, które pozostały na poziomie od -1,25% do -0,25%. Obecnie cena franka szwajcarskiego wynosi 3,79 zł.

Funt drożeje

Dzisiejsze dane z brytyjskiej gospodarki wsparły tamtejszą walutę. Zarówno wyniki sprzedaży detalicznej w ujęciu miesięcznym, jak i rocznym przewyższyły oczekiwania. Miesiąc do miesiąca został osiągnięty 0,3% wzrost. Z kolei rok do roku dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła 3,3%. Dobre dane od razu widoczne były w wycenia funta, za którego należy obecnie zapłacić 4,84 zł.

Euro poniżej 4,30

Kolejny już dzień notowania wspólnej waluty znajdują się poniżej dość kluczowego poziomu jak na parę EURPLN – 4,30. Jest to między innymi zasługa dobrego sentymentu na rynkach dla walut krajów wschodzących. Również sytuacji euro nie poprawiła ostatnia konferencja Mario Draghiego, który utrzymał poprzednie założenia odnośnie polityki monetarnej w europie. Wspólna waluta wyceniana jest obecnie na 4,29 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

W oczekiwaniu na jutro

21 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Kiedy Chiny kichną, reszta świata ma katar

20 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak