pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Na rynkach póki co stabilnie

Na rynkach póki co stabilnie

15 mar 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Wkroczy niepewność?

    Ostatnimi czasy sytuacja na rynkach wygląda na dość stabilną. Jednak nic wiecznie nie może trwać. Spokój na rynkach może zostać zaburzony m.in przez działania Donalda Trumpa zwiazane z narzucaniem ceł. Nie można bowiem wykluczyć wprowadzenia nowych obostrzeń przez jego gabinet, tym bardziej, że doszło tam do zmian personalnych. Inwestorzy będą się również bacznie przyglądać odpowiedzi Rosjan na wystąpienie premier May w sprawie użycia środków chemicznych na terenie Wielkiej Brytanii.

Złoty jednak traci

    Wczorajsze wzrosty wartości złotówki okazały się tylko niewielką korektą. Dzis nasza waluta słabnie w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski ponownie znajduje się powyżej poziomu 3,60 zł. O prawie dwa grosze więcej niż wczoraj zapłacimy za funta, którego cena zbliża się do poziomu 4,76 zł. Za wspólną walutę zapłacimy obecnie 4,21 zł. Również ostatnio słabszy dolar podrożał o ponad 2 grosze. Za amerykańską walutę aktualnie zapłacimy 3,41 zł.

Dane ze stanów

    W tym tygodniu tradycją stały się już względne pustki w kalendarzu makroekonomicznym w godzinach porannych. Dopiero po przebudzeniu Stanów Zjednoczonych możemy liczyć na garść publikacji z tamtejszej gospodarki. O godzinie 13:30 poznaliśmy już m.in. zmiany cen eksportu i importu, a także liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W godzinach popołudniowych poznamy indeks rynku nieruchomości oraz napływ kapitałów do USA.  Co prawda każda z tych danych może nieznacznie wpłynąć na notowania dolara ale nie powinna już mieć wpływu na przyszłotygodniową decyzję FED.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak