pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynek szuka argumentów dla odbicia

Rynek szuka argumentów dla odbicia

25 sie 2015 Autor: Michał Iskat

Po wczorajszej bardzo słabej sesji na wszystkich rynkach finansowych, w dniu dzisiejszym obserwujemy korektę. Mimo, że na giełdzie w Chinach dziś także dominował kolor czerwony, inwestorzy na parkietach europejskich nieśmiało zaczynają kupować aktywa, a skala wzrostów z godziny na godzinę nabiera rozpędu.  

Paliwem do wzrostów są niewatpliwie dane makroekonomiczne. O godzinie 10 poznaliśmy odczyt indeksu instytutu Ifo z niemieckiej gospodarki. Wskazania napawają optymizmem. W sierpniu wartość indeksu wzrosła do poziomu 108,3pkt (wobec 107,7 w lipcu) co zaskoczyło analityków spodziewających się odczytu na poziomie 108pkt.

Kolejnym impulsem zachęcającym inwestorów do podejmowania ryzyka w postaci zakupów była decyzja chińskich władz monetarnych o obniżeniu stóp procentowych. O takim posunięciu spekulowano do samego rana, natomiast ok godziny 12 na rynek napłynęła decyzja o obniżce glównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych. Takie posuniecie pozwoliło na osiągnięcie dziennych maksimów na rynkach finansowych.

W dniu dzisiejszym czekają nas jeszcze publikacje makroekonomiczne w USA. O 15.45 poznamy wstępne wskazania indeksu PMI dla usług, a kwadrans później na rynek napłyną sprzedaż nowych domów oraz indeks zaufania konsumentów – Conference Board. Szczególnie ważne będzie wskazanie Conference Board co do którego analitycy mają bardzo wyśrubowane oczekiwania, spodziewając się wzrostu indeksu do poziomu 93,4 pkt (wobec 90,9 w lipcu).


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak