Rynek szuka argumentów dla odbicia

25 sie 2015 Autor: Michał Iskat

Po wczorajszej bardzo słabej sesji na wszystkich rynkach finansowych, w dniu dzisiejszym obserwujemy korektę. Mimo, że na giełdzie w Chinach dziś także dominował kolor czerwony, inwestorzy na parkietach europejskich nieśmiało zaczynają kupować aktywa, a skala wzrostów z godziny na godzinę nabiera rozpędu.

Paliwem do wzrostów są niewatpliwie dane makroekonomiczne. O godzinie 10 poznaliśmy odczyt indeksu instytutu Ifo z niemieckiej gospodarki. Wskazania napawają optymizmem. W sierpniu wartość indeksu wzrosła do poziomu 108,3pkt (wobec 107,7 w lipcu) co zaskoczyło analityków spodziewających się odczytu na poziomie 108pkt.

Kolejnym impulsem zachęcającym inwestorów do podejmowania ryzyka w postaci zakupów była decyzja chińskich władz monetarnych o obniżeniu stóp procentowych. O takim posunięciu spekulowano do samego rana, natomiast ok godziny 12 na rynek napłynęła decyzja o obniżce glównej stopy procentowej o 25 punktów bazowych. Takie posuniecie pozwoliło na osiągnięcie dziennych maksimów na rynkach finansowych.

W dniu dzisiejszym czekają nas jeszcze publikacje makroekonomiczne w USA. O 15.45 poznamy wstępne wskazania indeksu PMI dla usług, a kwadrans później na rynek napłyną sprzedaż nowych domów oraz indeks zaufania konsumentów – Conference Board. Szczególnie ważne będzie wskazanie Conference Board co do którego analitycy mają bardzo wyśrubowane oczekiwania, spodziewając się wzrostu indeksu do poziomu 93,4 pkt (wobec 90,9 w lipcu).

 

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak