pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynek pracy w USA

Rynek pracy w USA

02 cze 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka stoi w miejscu

    Można śmiało stwierdzić, że ten tydzień nie był już tak dobry dla naszej rodzimej waluty. Spadki na polskich parach walutowych znacznie wyhamowaly. Z drugiej jednak strony każda próba większej korekty była zakończona niepowodzeniem, co ewidentnie wskazuje na siłę polskiej waluty. Jest ona dodatkowo wspierana całkiem dobrymi odczytami z gospodarki. Notowania złotówki w stosunku do głównych walut znajdują się na dawno niewidzianych, niskich poziomach. Euro kosztuje 4,19 zł, funt 4,80 zł, za dolara zapłacimy 3,73 zł, a cena franka wynosi aktualnie 3,84 zł.

Co przyniesie NFP?

    Mijający tydzień nie przyniósł nam dużej zmienności na rynkach walutowych. Końcówka maja obfitowała w dni wolne od pracy co skutkowało małą ilością odczytów makroekonomicznych. Dopiero druga połowa tygodnia przyniosła ciekawe publikacje z gospodarki. Oczy inwestorów były głównie skierowane na wczorajszy raport ADP ze Stanów Zjednoczonych. Okazał się on bardzo pozytywny jednakże nie przyniósł żadnych rozstrzygnięć  dla pozostającego słabym dolara. Jest to jednak dobry prognostyk przed popołudniowymi odczytami z amerykańskiego rynku pracy. Będa one nie tylko ważne z punktu widzenia inwestorów, ale także z punktu widzenia członków FED. Jako, że czerwcowa podwyżka sóp procentowych w USA jest praktycznie przesądzona, będzie to wskaźnik dalszych ruchów FED. W przypadku dobrych danych dolar powinien umocnić się przynajmniej w krótkim terminie.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak