pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rynek pracy ma się dobrze

Rynek pracy ma się dobrze

19 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w odwrocie

    Wtorek nie jest dobrym dniem dla notowań naszej waluty. Złotówka w dalszym ciągu pozostaje pod wpływem niepewności rynkowych, co wpływa na mniejsze zainteresowanie inwestorów. Nawet dzisiejsze dobre dane z polskiego rynku pracy nie pozwoliły umocnić się naszej walucie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego przeciętne wynagrodzenie wynosi 4931,8 zł brutto, co daje roczny wzrost na poziomie 7,5%. Również dynamika zatrudnienia w skali roku okazała się wyższa od oczekiwań wynosząc 2,9 %. W dniu dzisiejszym za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,81 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,96 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,33 zł, a dolar amerykański na 3,83 zł.

Funt zyskuje

    Przed południem poznaliśmy dziś dane z brytyjskiego rynku pracy. Odczyty te na pewno pozytywnie nie zaskoczyły. Stopa bezrobocia pozostała na niezmienionym poziomie 4%. Nieznacznie większa od prognozowanej okazała się liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych. Mimo tego brytyjska waluta zyskuje dziś na wartości.

Ameryka wraca

    Dzisiejsze popołudnie powinno być już znacznie ciekawsze od wczorajszego. Po dniu przerwy wracają do gry amerykańscy inwestorzy. Co prawda nie przewidziano na popołudnie ważniejszych odczytów makroekonomicznych to już sama obecność graczy ze stanów powinna nieco rozruszać rynki.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak