Rynek pracy

25 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w poniedziałek

Na godzinę 10:00 zaplanowano publikację stopy bezrobocia w Polsce. Według Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w styczniu wynosiła 6,1%. Jest to wynik, którego spodziewali się analitycy. Nie wpłynął on również na notowania złotówki, która od początku sesji nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,82 zł. Za taką samą cenę kupimy dolara amerykańskiego. Wspólna waluta kosztuje w poniedziałkowe przedpołudnie 4,33 zł, a funt brytyjski 4,99 zł.

Początek bez rewelacji

Początek tygodnia nie przyniesie zbyt dużo emocji. Spoglądając na poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny poza wystąpieniem szefa Banku Anglii i wspomnianych wcześniej odczytach z polskiego rynku pracy próżno szukać ciekawszych wydarzeń. Do końca dnia inwestorzy nie powinni podejmować zbyt wielu decyzji mogących w znaczący sposób wpłynąć na zachowania rynków.

Kolejne dni ciekawsze

Najciekawsze wydarzenia w nadchodzącym tygodniu będą powiązane z funtem brytyjskim oraz dolarem. W Wielkiej Brytanii premier May ma bowiem przedstawić najnowsze wyniki rozmów na temat porozumienia w sprawie opuszczenia struktur Unii Europejskiej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie szereg danych makroekonomicznych, w tym najważniejszy dotyczący dynamiki PKB w 4 kwartale ubiegłego roku. Dodatkowo prezydent Trump ma spotkać się z przywódcą Korei Północnej oraz do końca tygodnia powinien zdecydować się na kolejne ruchy w związku z wojną handlową z Chinami. Dodatkowo swoje przemówienie w Kongresie będzie miał prezes FED, Jerome Powell.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak