pl

Rynek pracy

25 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka w poniedziałek

    Na godzinę 10:00 zaplanowano publikację stopy bezrobocia w Polsce. Według Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia w styczniu wynosiła 6,1%. Jest to wynik, którego spodziewali się analitycy. Nie wpłynął on również na notowania złotówki, która od początku sesji nieznacznie traci w stosunku do głównych walut. Frank szwajcarski wyceniany jest na 3,82 zł. Za taką samą cenę kupimy dolara amerykańskiego. Wspólna waluta kosztuje w poniedziałkowe przedpołudnie 4,33 zł, a funt brytyjski 4,99 zł.

Początek bez rewelacji

    Początek tygodnia nie przyniesie zbyt dużo emocji. Spoglądając na poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny poza wystąpieniem szefa Banku Anglii i wspomnianych wcześniej odczytach z polskiego rynku pracy próżno szukać ciekawszych wydarzeń. Do końca dnia inwestorzy nie powinni podejmować zbyt wielu decyzji mogących w znaczący sposób wpłynąć na zachowania rynków.

Kolejne dni ciekawsze

    Najciekawsze wydarzenia w nadchodzącym tygodniu będą powiązane z funtem brytyjskim oraz dolarem. W Wielkiej Brytanii premier May ma bowiem przedstawić najnowsze wyniki rozmów na temat porozumienia w sprawie opuszczenia struktur Unii Europejskiej. Z kolei w Stanach Zjednoczonych opublikowany zostanie szereg danych makroekonomicznych, w tym najważniejszy dotyczący dynamiki PKB w 4 kwartale ubiegłego roku. Dodatkowo prezydent Trump ma spotkać się z przywódcą Korei Północnej oraz do końca tygodnia powinien zdecydować się na kolejne ruchy w związku z wojną handlową z Chinami. Dodatkowo swoje przemówienie w Kongresie będzie miał prezes FED, Jerome Powell.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak