Runda pierwsza

12 mar 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Odrabiamy straty

Po słabszym początku dnia nasza waluta odrabia straty w stosunku do głównych walut. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,78 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,82 zł. Z kolei wspólna waluta kosztuje 4,29 zł.

Czas głosowań

Wczorajsza informacja dotycząca wprowadzenia kosmetycznych zmian dotyczących Irlandii Północnej w porozumieniu brexitowym doprowadziła do błyskawicznego wystrzału kursu funta. W poniedziałkowy wieczór za brytyjską walutę musieliśmy zapłacić nawet ponad 5,06 zł. Dziś jednak w oczekiwaniu na głosowanie w Izbie Gmin notowania GBPPLN wracają w okolice 4,98 zł, czyli nieznacznie drożej niż na początku wczorajszej sesji. Funtowi nie pomogły nawet lepsze od spodziewanych miesięczne odczyty PKB oraz wyniki produkcji przemysłowej. W przypadku odrzucenia porozumienia w środę czeka nas kolejne głosowanie. Tym razem parlamentarzyści będą decydowali nad tzw. twardym brexitem.

Inflacja

Po południu poza głosowaniem w brytyjskiej Izbie Gmin jedynym, mogącym zainteresować inwestorów, odczytem jest publikacja dynamiki inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Miesiąc do miesiąca przewiduje się wzrost na poziomie 0,2%, a w ujęciu rocznym 2,2%.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bez zmian po raz trzeci!

08 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy RPP podtrzyma etap pauzy?

07 gru 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrost stóp procentowych!?

06 gru 2022

Dawid Górny