pl

Runda pierwsza

12 mar 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Odrabiamy straty

    Po słabszym początku dnia nasza waluta odrabia straty w stosunku do głównych walut. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,78 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,82 zł. Z kolei wspólna waluta kosztuje 4,29 zł.

Czas głosowań

    Wczorajsza informacja dotycząca wprowadzenia kosmetycznych zmian dotyczących Irlandii Północnej w porozumieniu brexitowym doprowadziła do błyskawicznego wystrzału kursu funta. W poniedziałkowy wieczór za brytyjską walutę musieliśmy zapłacić nawet ponad 5,06 zł. Dziś jednak w oczekiwaniu na głosowanie w Izbie Gmin notowania GBPPLN wracają w okolice 4,98 zł, czyli nieznacznie drożej niż na początku wczorajszej sesji. Funtowi nie pomogły nawet lepsze od spodziewanych miesięczne odczyty PKB oraz wyniki produkcji przemysłowej. W przypadku odrzucenia porozumienia w środę czeka nas kolejne głosowanie. Tym razem parlamentarzyści będą decydowali nad tzw. twardym brexitem.

Inflacja

    Po południu poza głosowaniem w brytyjskiej Izbie Gmin jedynym, mogącym zainteresować inwestorów, odczytem jest publikacja dynamiki inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych. Miesiąc do miesiąca przewiduje się wzrost na poziomie 0,2%, a w ujęciu rocznym 2,2%.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak