pl

Odreagowanie na złotym

    W ciągu ostatnich dni złotówka odrabia zeszłotygodniowe straty. Cena dolara obniżyła się ponownie do 3,80 zł. Za wspólną walutę zapłacimy 4,29 zł, a za franka szwajcarskiego 3,77 zł. W miarę dobre notowania złotówki są między innymi skutkiem pogorszenia się nieco pozycji dolara, któremu nie służą ostatnie słabsze odczyty danych, a także nadal nierozwiązane spory handlowe.

Głosowanie nr 2

    242 parlamentarzystów “za” i 391 parlamentarzystów “przeciw”, takim wynikiem zakończyło się wczorajsze głosowanie w Izbie Gmin. Tak jak się spodziewano aktualny projekt Theresy May dotyczący porozumienia ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii nie uzyskał wymaganego poparcia. Zatem, zgodnie z harmonogramem, czeka nas dzisiaj kolejne głosowanie. Tym razem brytyjscy parlamentarzyści decydować będą o tzw twardym brexicie. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest brak zgody na wyjście ze struktur UE bez jakiegokolwiek porozumienia. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem należy szykować się już na jutrzejsze głosowanie. Biorąc pod uwagę gorący moment w brexitowej sprawe możemy w dalszym ciągu być świadkami znacznie zwiększonej zmienności na parach powiązanych z funtem. W oczekiwaniu na dzisiejszy werdykt brytyjska waluta umacnia się, a jej aktualna cena wynosi 5,00 zł.

Szereg danych

    W godzinach popołudniowych czeka nas seria publikacji z amerykańskiej gospodarki. Poznamy między innymi dynamikę zamówień na dobra, odczyt inflacji producenckiej czy tygodniową zmianę zapasów paliw. Wczorajsze dane nieco rozczarowały rynki, co osłabiło nieco dolara. Dziś jeżeli będą lepsze od oczekiwań to z pewnością wspomogą wycenę amerykańskiej waluty. Należy zatem uważnie przyglądać się notowaniom dolara w okolicy publikacji danych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Europejskie PMI wciąż wskazują dekoniunkturę
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy to szczyty kosztu pieniądza? 7 decyzji w 2 dni
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Czy złoty utrzyma umocnienie po decyzji FED?
Dawid Górny