RPP zgodnie z oczekiwaniami

03 cze 2015 Autor: Michał Iskat

Dziś poznaliśmy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w kwestii stóp procentowych. W tym przypadku nie było miejsca na zaskoczenie. Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi stopy procentowe pozostały na niezmienionym poziomie. Główna stopa procentowa w dalszym ciągu wynosi 1,5%. Decyzja przeszła niemal bez echa na rynku walutowym, a ewentualnej reakcji możemy spodziewać się dopiero po konferencji, która tradycyjnie towarzyszy zakończeniu posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Na rynkach walutowych tematem numer jeden pozostaje sprawa grecka. Rozmowy trwają, a wraz z nimi spekulacje analityków. Sądząc po zachowaniu głównej pary walutowej inwestorzy są przekonani o rychłym ich zakończeniu, a terminem pierwszego przełomu może okazać się najbliższy piątek, kiedy to kolejna transza zobowiązań stanie się wymagalna.

W dniu dzisiejszy napłyną bardzo ciekawe dane makroekonomiczne zza oceanu. O godzinie 14.15 poznamy raport ADP z amerykańskiego rynku pracy. Szacunki analityków są bardzo optymistyczne i mówią o wzroście zatrudnienia w maju o 200 tys. miejsc pracy wobec wzrostu o 169 tys. w miesiącu poprzednim.

Uwaga inwestorów w dniu dzisiejszym powinna być skupiona na konferencjach banków centralnych. O godzinie 14.30 swoje stanowisko zaprezentuje prezes Europejskiego Banku Centralnego, a o godzinie 16.00 czeka nas przemówienie szefa Rady Polityki Pieniężnej – Marka Belki. W obydwu przypadkach rynek będzie doszukiwał się przesłanek co do dalszych działań banków centralnych, a to stanowić może idealną pożywkę dla spekulantów.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak