pl

RPP obraduje

03 lip 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka przed południem

    W środowe przedpołudnie nasza waluta traci w stosunku do większości głównych walut. Póki co można uznać, że jest to tylko korekta ostatnich ruchów spadkowych, kiedy to złotówka zyskiwała na wartości. Aktualnie dolar amerykański wyceniany jest na 3,76 zł. Wspólna waluta wyceniana jest na 4,24 zł. Z kolei funt i frank szwajcarski odpowiednio kosztują 4,72 zł oraz 3,81 zł. Nie zapomnijmy jednak, że dziś swoje obrady kończy Rada Polityki Pieniężnej. Najpierw poznamy decyzję naszych władz monetarnych w sprawie wysokości stóp procentowych. Te, przynajmniej na tym posiedzeniu, powinny zostać na dotychczasowych poziomach. Ciekawie jednak może być na konferencji, która odbędzie się tuż po godzinie 16:00. Inwestorzy przysłuchiwać się będą czy zmieniło się stanowisko RPP odnośnie przyszłej polityki monetarnej, mając na uwadze ostatnie, wyższe od oczekiwań oraz celu Rady odczyty inflacyjne. 

Co dziś w Europie?

    Przedpołudniowy handel na rynkach odbywać się będzie pod dyktando odczytów makroekonomicznych. Poznaliśmy bowiem odczyty indeksów PMI dla usług. Te, w przeciwieństwie do poniedziałkowych publikacji dla przemysłu wypadły całkiem nieźle. Zbiorczy wynik dla strefy euro okazał się nawet wyższy od oczekiwań i wyniósł 53,6 pkt.. O godzinie 10:30 poznamy jeszcze odczyt PMI dla usług w Wielkiej Brytanii. 

Seria danych ze Stanów

    Dzisiejsze popołudnie upłynie pod znakiem serii odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Jako pierwszy poznamy raport ADP, który będzie niejako prognozą piątkowych odczytów z rynku pracy. Następnie opublikowane zostaną dane dotyczące handlu zagranicznego oraz dynamikę zmian w zamówieniach na dobra. Ostatnim z ważnych odczytów dzisiejszego dnia za oceanem będzie publikacja raportu ISM dla usług. Zapowiada nam się zatem bardzo ciekawe popołudnie na parach walutowych powiązanych z dolarem. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak