pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Czy RPP coś zmieni?

Czy RPP coś zmieni?

05 cze 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Nic nie sprzyja

    Konflikt handlowy z Chinami, który coraz bardziej przybiera na sile oraz wczorajsza wypowiedź prezesa FED nie dają pozytywnych impulsów dolarowi. Na wczorajszej konferencji Jerome Powell, choć nie bezpośrednio, zasugerował możliwość obniżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Notowania amerykańskiej waluty może dziś wesprzeć szereg planowanych odczytów, o ile tylko okażą się pozytywne. Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano m.in. publikację raportu ADP oraz raportu ISM dla usług.

Usługi nieco lepiej

    Po wstępnych odczytach indeksów PMI dla usług, inwestorzy zapewne nie spodziewali się wiele po ich finalnych wynikach. Te jednak pozytywnie zaskoczyły. Indeks PMI dla usług w Strefie Euro z wynikiem 52,9 pkt okazał się lepszy od prognoz. Również w Wielkiej Brytanii wskaźnik ten okazał się wyższy niż oczekiwano.

Złotówka we wtorek

    Notowania naszej waluty w stosunku do głównych walut znajdują się w okolicy kluczowych poziomów. Cena euro wynosi aktualnie 4,27 zł, a to niewiele więcej od miejsca dolnego ograniczenia długoterminowego trendu bocznego. Spadki dolara zatrzymały się w okolicy linii wsparcia trendu wzrostowego. Amerykańska waluta wyceniana jest na 3,79 zł. Frank szwajcarski we wtorkowe popołudnie kosztuje 3,82 zł, a cena funta odbiła do 4,82 zł.

    W godzinach popołudniowych poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Jednakże analitycy nie spodziewają się żadnych zmian. Takowe najprawdopodobniej są możliwe dopiero przy ruchach ze strony Europejskiego Banku Centralnego bądź przy większej eskalacji wojen handlowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odreagowanie (nie tylko na PLN)
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Upadek PLN
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Próba opanowania emocji, ale strach pozostaje
Krzysztof Pawlak