pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Rozpoczynamy kolejny tydzień

Rozpoczynamy kolejny tydzień

18 lut 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Bez większych zmian

    Złotówka rozpoczęła kolejny tydzień bez większych zmian swoich notowań. W stosunku do większości głównych walut widzimy nieznaczne umocnienie złotego. Aktualnie frank szwajcarski wyceniany jest na 3,80 zł. Dolar potaniał o jeden grosz do poziomu 3,82 zł. Cena funta wynosi 4,93 zł, a za wspólną walutę zapłacimy dziś 4,32 zł.

Brak wydarzeń

    Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny świeci dziś pustkami. Brak jakichkolwiek interesujących odczytów nie jest jedynym powodem dzisiejszej, nieco mniejszej zmienności na rynkach. Dodatkowo bowiem przypadają dziś dni wolne od pracy w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie. Odpowiednio świętowany jest Dzień Prezydenta i Dzień Rodziny. Nie należy zatem w godzinach popołudniowych spodziewać się większych ruchów.

Będzie ciekawiej

    Dalsza część tygodnia zapowiada się naprawdę intensywnie. Już jutro poznamy informacje z rynku pracy w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Z kolei środa upłynie pod znakiem kolejnych odczytów z polskiej gospodarki, a wieczorem poznamy protokół z posiedzenia FOMC. W czwartek zostanie opublikowana seria danych inflacyjnych. jednak do najważniejszym wydarzeniem dnia będzie protokół z posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny