Rozczarowujące odczyty

10 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Przegląd złotówki

W poniedziałkowe przedpołudnie notowania złotówki nie wyglądają źle. Nasza waluta zyskała bowiem do funta brytyjskiego, którego cena spadła poniżej 4,77 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Z kolei dolar amerykański wyceniany jest na 3,75 zł, a notowania franka szwajcarskiego oscylują w okolicy poziomu 3,80 zł.

Japonia i Wielka Brytania

Poranne odczyty makroekonomiczne nie należały do najlepszych. Największym zaskoczeniem okazały się słabe odczyty PKB i produkcji przemysłowej. Tuż po północy poznaliśmy rozczarowujący wynik w Japonii. PKB w Kraju Kwitnącej Wiśni wyniósł – 2,5%. Z kolei recesję w przemyśle zauważyć można w wielkiej Brytanii. Tamtejszy wynik produkcji przemysłowej zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym dość mocno rozczarował, co w porównaniu z niepewnością związaną z jutrzejszym głosowaniem nad ustaleniami brexitowymi, nie pomógł brytyjskiej walucie.

Co przyniesie tydzień

Poza jutrzejszym głosowaniem nad porozumieniem ws. propozycji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na dwa wydarzenia. W  środę poznamy wyniki inflacyjne w Stanach Zjednoczonych. Będzie to o tyle istotny odczyt gdyż ważą się losy przyszłorocznych podwyżek stóp przez FED. Z kolei w czwartek oczy skierowane będą w stronę Europejskiego Banku Centralnego.  Członkowie EBC decydować będą o zmianach stóp procentowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak