Rozczarowujące odczyty

10 gru 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Przegląd złotówki

W poniedziałkowe przedpołudnie notowania złotówki nie wyglądają źle. Nasza waluta zyskała bowiem do funta brytyjskiego, którego cena spadła poniżej 4,77 zł. Euro kosztuje 4,29 zł. Z kolei dolar amerykański wyceniany jest na 3,75 zł, a notowania franka szwajcarskiego oscylują w okolicy poziomu 3,80 zł.

Japonia i Wielka Brytania

Poranne odczyty makroekonomiczne nie należały do najlepszych. Największym zaskoczeniem okazały się słabe odczyty PKB i produkcji przemysłowej. Tuż po północy poznaliśmy rozczarowujący wynik w Japonii. PKB w Kraju Kwitnącej Wiśni wyniósł – 2,5%. Z kolei recesję w przemyśle zauważyć można w wielkiej Brytanii. Tamtejszy wynik produkcji przemysłowej zarówno w ujęciu miesięcznym jak i rocznym dość mocno rozczarował, co w porównaniu z niepewnością związaną z jutrzejszym głosowaniem nad ustaleniami brexitowymi, nie pomógł brytyjskiej walucie.

Co przyniesie tydzień

Poza jutrzejszym głosowaniem nad porozumieniem ws. propozycji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej inwestorzy zwrócą jeszcze uwagę na dwa wydarzenia. W  środę poznamy wyniki inflacyjne w Stanach Zjednoczonych. Będzie to o tyle istotny odczyt gdyż ważą się losy przyszłorocznych podwyżek stóp przez FED. Z kolei w czwartek oczy skierowane będą w stronę Europejskiego Banku Centralnego.  Członkowie EBC decydować będą o zmianach stóp procentowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Słabe prognozy dla europejskiego przemysłu

01 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Inflacja w dół

31 maja 2023

Dawid Górny