Raport NFP zdominuje dzisiejszy handel

06 Lis 2015

Dzisiejsze dane z brytyjskiej gospodarki pogłębiły rozpoczęty wczoraj spadek na na funcie. Informacje na temat produkcji przemysłowej wypadły na poziomie -0,2% wobec oczekiwań -0,1%. Zaraz po odczycie danych funt zanurkował z 5,94 zł na 5,91 zł. Na szterlingu złe nastroje utrzymują się od czwartku. Podczas wczorajszego wystąpienia prezes Banku Anglii Mark Carney stwierdził, że jeśli zajdzie taka potrzeba możliwe jest zwiększenie QE oraz obcięcie stóp procentowych.

Najważniejsze dane dnia i jedne z ważniejszych w tym miesiącu poznamy o 14:30. Będzie to sytuacja na rynku pracy (NFP). Poznamy jednocześnie stopę bezrobocia, zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i prywatnym, a także przeciętne godzinowe wynagrodzenie. Lepsze od konsensusu dane mogą znacząco przechylić szale na podwyższenie stóp procentowych już w grudniu. Niektórzy analitycy zakładają, że nawet nieznacznie gorsze od oczekiwań dane nie oddalą planów podniesienia stóp.

Kurs głównej pary od rana zachowuje się stabilnie i jest notowany w okolicach wczorajszego zamknięcia tj 1,0878. Mimo, że eurodolar nie zmienił się od wczoraj, wydaje się, że większość uczestników rynku oczekuje jego spadku.  Na ten moment rynek zakłada prawdopodobieństwo podwyżek w przyszłym miesiącu na poziomie 56%.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Co ma piernik sprzedaż detaliczna do wiatraka?

17 Wrz 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Ani słowa o inflacji

16 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Deklinacja inflacji

15 Wrz 2021

Krzysztof Adamczak