pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Raport NBP. W środę podwyżka stóp?

Raport NBP. W środę podwyżka stóp?

13 mar 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja w Polsce.

    Od początku dzisiejszej sesji nasza waluta ulega większemu osłabieniu wobec głównych walut. Dzieje się tak między innymi za sprawą opublikowanego rano raportu Narodowego Banku Polskiego. Z zawartych w nim prognoz wynika, że inflacja w dalszej części roku może wyhamować, a poziom inflacji w całym roku 2017 powinien wynieść ok 2%. Będzie utrzymywała się ona zatem poniżej docelowo progu 2,5%. Według NBP taka sytuacja ma utrzymać się do końca 2019 roku. Oznacza to, że podwyżka stóp procentowych w Polsce jest bardzo mało prawdopodobna.
   Złotówka traci od rana 2 grosze w stosunku do franka, który kosztuje obecnie 4,03 zł. Cena funta wzrosła o 4 grosze, ale nadal utrzymuje się poniżej 5,00 zł.  Za jednego dolara zapłacimy dziś 4,06 zł, a za euro 4,34 zł.

FED decyduje.

    Wszyscy inwestorzy wyczekują już środy. będzie to najważniejszy dzień rozpoczynającego się tygodnia. Po bardzo dobrym piątkowym odczycie sytuacji rynku pracy w Stanach Zjednoczonych, zmiana zatrudnienia wyniosła 235 tys. wobec oczekiwanych 190 tys., zdaje się, że członkowie FED nie mają za bardzo pola manewru. Rynki są praktycznie przekonane o podwyżce stóp procentowych w USA do poziomu 0,75%-1%. Decyzja o pozostawieniu stóp na obecnych poziomach bardzo rozczarowałaby rynki, a dolar najprawdopodobniej znacznie by się osłabił. Ostateczna decyzja zostanie przedstawiona w środę o 19:00 czasu polskiego, a pół godziny później będzie miała miejsce konferencja prasowa.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD nie odpuszcza, ale PLN się broni
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

SNB obniża, CHF traci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

USD odpuszcza, PLN kontratakuje
Adam Fuchs