Raport ISM

07 sty 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Rozpoczęcie tygodnia

Początek tygodnia na złotówkowych parach walutowych nie wygląda najgorzej. Cena dolara praktycznie nie zmieniła się od początku sesji. Za amerykańską walutę zapłacimy 3,75 zł. Również niewiele działo się na GBPPLN. Cena funta brytyjskiego pozostała na poziomie 4,78 zł. Nieznacznie jednak podrożał frank szwajcarski oraz euro. Za wspólną walutę zapłacimy aktualnie 4,29 zł, a za franka 3,82 zł.

Kalendarz makro

Poniedziałkowa karta z kalendarza makroekonomicznego nie wygląda na pusta. Jednak po przeanalizowaniu dzisiejszych odczytów niewiele z nich będzie w stanie sprowokować inwestorów do większych działań. Z ważniejszych przedpołudniowych publikacji poznaliśmy już zamówienia w przemyśle oraz wyniki sprzedaży detalicznej w Niemczech. Co prawda dynamika zamówień w przemyśle znacznie bardziej zmalała w ujęciu miesięcznym niż spodziewali się tego analitycy, to z drugiej strony pozytywnie zaskoczył wynik sprzedaży detalicznej, która rośnie o 1,4%, a nie jak oczekiwano  0,3% w skali miesięcznej.

W godzinach popołudniowych tradycyjnie już oczy inwestorów skierowane będa za ocean. W Stanach Zjednoczonych poznamy najważniejszy, dzisiejszy odczyt – raport ISM dla usług. Z kolei w Kanadzie poznamy wartość odczytu indeksy Ivey PMI. Oznacza to, że popołudnie może być całkiem ciekawe szczególnie pod względem zmienności na parze USD/CAD.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

RPP nie zmienia wysokości stóp procentowych

06 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Mocny początek czerwca w wykonaniu złotego

05 cze 2023

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty odrabia straty

02 cze 2023

Adam Fuchs