pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Raport ISM ze Stanów

Raport ISM ze Stanów

03 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja w Polsce

    Początek dzisiejszego dnia nie jest już tak dobry dla polskiej waluty. W pewnym momencie korekta objęła praktycznie cały wczorajszy ruch spadkowy. Jednakże obecnie można powiedzieć, że wszystko wraca do normy, a złotówka ponownie zaczyna zyskiwać na sile. Dodatkowej mocy naszej walucie dodać może zaplanowana na godzinę 14:00 publikacja inflacji konsumenckiej. Na chwile przed odczytem frank szwajcarski wyceniany jest na 3,55 zł, funt kosztuje 4,70 zł. Za euro zapłacimy 4,16 zł, z kolei cena dolara wynosi 3,46 zł.

Seria danych z USA

    O godzinie 13:00 poznaliśmy liczbę wniosków o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych, jednakże nie są to najważniejsze odczyty zza oceanu. Popołudniu  poznamy bowiem Raport ISM dla przemysłu, a także protokół z posiedzenia FOMC. Jednak nawet najlepsze odczyty mogą nie wpłynąć na dłuższe umocnienie dolara. Obecnie inwestorzy skupiają się głównie na odczytach inflacyjnych. Nie bez echa pozostaną również piątkowe dane z rynku pracy, gdzie poznamy ważną dla rynków dynamikę płac w ameryce.

Zanim nadejdzie piątek

    Nie tylko piątek zapowiada się ciekawie. Jutro bowiem czeka nas szereg odczytów indeksów PMI dla usług w Europie. Dodatkowo poznamy kilka wskaźników z Wielkiej Brytanii. Uwagę inwestorów przykują również dane płynące ze Stanów Zjednoczonych, a w nich najważniejszy prognostyk przed piątkowymi danymi – raport ADP. Końcówka tygodnia może zatem przynieść sporą zmienność nie tylko na parach powiązanych z amerykańskim dolarem.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niebieski ekran śmierci
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EBC czeka na wrzesień
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak