Raport ISM ze Stanów

03 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Inflacja w Polsce

Początek dzisiejszego dnia nie jest już tak dobry dla polskiej waluty. W pewnym momencie korekta objęła praktycznie cały wczorajszy ruch spadkowy. Jednakże obecnie można powiedzieć, że wszystko wraca do normy, a złotówka ponownie zaczyna zyskiwać na sile. Dodatkowej mocy naszej walucie dodać może zaplanowana na godzinę 14:00 publikacja inflacji konsumenckiej. Na chwile przed odczytem frank szwajcarski wyceniany jest na 3,55 zł, funt kosztuje 4,70 zł. Za euro zapłacimy 4,16 zł, z kolei cena dolara wynosi 3,46 zł.

Seria danych z USA

O godzinie 13:00 poznaliśmy liczbę wniosków o kredyt hipoteczny w Stanach Zjednoczonych, jednakże nie są to najważniejsze odczyty zza oceanu. Popołudniu  poznamy bowiem Raport ISM dla przemysłu, a także protokół z posiedzenia FOMC. Jednak nawet najlepsze odczyty mogą nie wpłynąć na dłuższe umocnienie dolara. Obecnie inwestorzy skupiają się głównie na odczytach inflacyjnych. Nie bez echa pozostaną również piątkowe dane z rynku pracy, gdzie poznamy ważną dla rynków dynamikę płac w ameryce.

Zanim nadejdzie piątek

Nie tylko piątek zapowiada się ciekawie. Jutro bowiem czeka nas szereg odczytów indeksów PMI dla usług w Europie. Dodatkowo poznamy kilka wskaźników z Wielkiej Brytanii. Uwagę inwestorów przykują również dane płynące ze Stanów Zjednoczonych, a w nich najważniejszy prognostyk przed piątkowymi danymi – raport ADP. Końcówka tygodnia może zatem przynieść sporą zmienność nie tylko na parach powiązanych z amerykańskim dolarem.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty na hamulcu

01 gru 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

To jeszcze nie koniec

30 lis 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka słuchania

29 lis 2022

Krzysztof Adamczak