pl

Raport ADP

06 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Względny spokój w Mikołajki

Dzisiejszy poranek należał do tych raczej spokojnych. W porównaniu do ostatnich dni nie oglądaliśmy nagłych i sporych zmian na ważniejszych parach walutowych. Sprzyjają również ku temu zaplanowane na dziś publikacje danych makroekonomicznych. Z ważniejszych  porannych odczytów poznaliśmy dynamikę zamówień w przemyśle u naszych zachodnich sąsiadów. , a także inflację konsumencką w Szwajcarii. Ta była nieznacznie niższa od oczekiwań rynkowych, jednakże nie wpłynęła znacząco na wycenę franka.

ADP po południu

Zdecydowanie ciekawiej na rynkach powinno zrobić się tuż po godzinie 14:00. Czeka nas bowiem seria odczytów ze Stanów Zjednoczonych. Najbardziej interesującym inwestorów zapewne będzie publikacja raportu ADP. Raport ten przedstawia szacunkową zmianę zatrudnienia w USA i uważany jest za punkt odniesienia w stosunku do głównych odczytów z rynku pracy w ameryce. Chociaż ostatnio nie zawsze ta zależność się potwierdzała to z całą pewnością ta publikacja nie zostanie pominięta przez rynki. Dodatkowo poznamy również zmianę kosztów pracy czy zmiany zapasów paliw w Stanach, a także poznamy decyzję Banku Kanady w sprawie stóp procentowych. Tutaj jednak najprawdopodobniej nie dojdzie do żadnej zmiany.

Złotówka nieco traci

Od rana nasza waluta nieznacznie traci na wartości. Dolar oraz euro podrożały solidarnie po jednym groszu. Jednakże nie jest to najprawdopodobniej zasługa wczorajszych plotek odnośnie, już i tak, zapowiadanej rekonstrukcji rządu. Frank szwajcarski wyceniany jest dziś na 3,60 zł. Koszt zakupu funta wynosi 4,77 zł. Aktualny poziom na EURPLN wynosi 4,21 zł, a na USDPLN 3,56 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

USD pozostaje pod presją
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Inflacja z USA spycha USD/PLN jeszcze niżej
Dawid Górny

Komentarz walutowy

xxxPLN z dnia na dzień coraz niżej
Dawid Górny