pl

Raport ADP

04 sty 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Indeksy PMI dla usług

    Czwartkowe przedpołudnie upłynęło pod znakiem odczytów indeksu PMI dla usług. Od rana publikowane były dane z kolejnych państw europejskich. Nie wszystkie sprostały oczekiwaniom analityków, jednakże wszystkie przekroczyły granicę 50 punktów. Zbiorczy wynik Strefy Euro okazał się nieznacznie lepszy od prognoz.

    Dodatkowo z rana poznaliśmy serię danych z Wielkiej Brytanii. Najważniejszy odczyt, jakim był indeks PMI dla usług, przekroczył prognozowaną wartość. Nie pomogło to jednak zbytnio notowaniom funta.

Stany na popołudnie

    Tradycyjnie już popołudniowy handel opierać się będzie na publikacjach zza oceanu. Poznamy bowiem odczyty inflacyjne w Kanadzie, a także szereg danych ze Stanów Zjednoczonych. Będa to między innymi liczba wniosków o zasilek dla bezrobotnych, indeks PMI dla usług czy zmiana zapasów paliw oraz najważniejszy dzisiaj raport ADP. Pomimo tego, że jest on niejako wskaźnikiem przed publikacją danych z rynku pracy to zdaje się, że nawet dzisiejszy bardzo dobry odczyt nie będzie w stanie umocnić dolara na dłuższy okres czasu.

Ważny dzień dla dolarów

    Już jutro możemy spodziewać się znacznej zmienności na parach walutowych powiązanych z dolarem kanadyjskim i dolarem amerykańskim. Ten pierwszy będzie pod wpływem odczytów z rynku pracy oraz bilansu handlowego. Dobre odczyty powinny umocnić kanadyjska walutę. Z kolei dolar amerykański z całą pewnością zareaguje na sytuację na rynku pracy, a także na publikacje dotyczące zmiany zamówień czy raport ISM. Wszystko wskazuje na to, że najciekawszą parą walutową, na której zmienność może być wyjątkowo wysoka będzie USD/CAD.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty podąża za dolarem
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Bank Japonii może zostać zmuszony do działania
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Rysy na pozytywnym spojrzeniu na złotego
Krzysztof Pawlak