Względny spokój

Wydawać by się mogło, że po ostatnich doniesieniach z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych emocje wśród inwestorów opadły. Widać to szczególnie na głównej parze walutowej. Dolar ponownie traci do euro, a kurs EUR/USD ponownie znalazł się ponad poziomem 1,19.

Kim daje zmienność

Początek sesji przyniósł nam większą zmienność. Tym razem rynki znacznie bardziej zareagowały na kolejne już próby rakietowe Korei Północnej. Tym razem, w niedzielę, użyto bomby wodorowej. Uznawane za bezpieczne przystanie frank oraz złoto zaczęło drożeć. W godzinach porannych szwajcarska waluta kosztowała prawie 3,74 grosze. Jednakże zarówno frank jak i złoto wraz z upływem sesji wracały do poziomów cenowych sprzed otwarcia.

Moody’s o Polsce

Tym razem agencja ratingowa moody’s doceniła naszą gospodarkę i znacząco podniosła prognozy wzrostu PKB. Analitycy spodziewają się, że tempo wzrostu gospodarczego co najmniej utrzyma się na tak dobrym poziomie jak do tej pory. Ich prognozy wynoszą wzrost naszego PKB na poziomie 4,3%. Złotówka po słabym początku dnia odrobiła straty i nieznacznie zyskała w stosunku do głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,24 zł. franka szwajcarskiego kupimy po 3,72 zł, funt kosztuje 4,61 zł, a dolar 3,56 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs