pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Co przyniesie nowy tydzień?

Co przyniesie nowy tydzień?

22 maj 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

EUR/USD przebija kolejne granice

    Od dłuższego czasu obserwujemy spory spadek wartości dolara. Na słabość amerykańskiej waluty z całą pewnością wpływa zachowanie nowego prezydenta USA, Donalda Trumpa. Początkowo nie potrafił on wprowadzić w życie swoich przedwyborczych obietnic. Inwestorzy szczególnie liczyli na reformę w sprawie podatków. Wydaje się,  że cierpliwość na rynkach skończyła się po ostatnich doniesieniach jakoby Trump miał utrzymywać kontakty z Rosją oraz zwolnieniu szefa FBI. Skutkiem tego jest przebicie kolejnych poziomów na głównej parze walutowej. EUR/USD przekroczył dziś poziom 1,12 i wygląda na to, że nie ma zamiaru się zatrzymywać. Prawdopodobnie nawet środowy odczyt tzw. minutek z posiedzenia FOMC nie będzie w stanie zmienić na dłużej sentymentu inwestorów do dolara, ponieważ zdaje się, że podwyżki w stóp procentowych w USA zostały już dawno wycenione.

Poniedziałek z polskimi odczytami

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego praktycznie świeci pustkami. Odczyty z koniunktury w polskiej gospodarce są praktycznie jedynymi poza publikacją bilansu handlu w Japonii oraz indeksów w Australii. Po bardzo dobrych danych dotyczących PKB, wyniki sprzedaży detalicznej oraz produkcji przemysłowej rozczarowały. A jakie będą dzisiejsze odczyty dowiemy się już po godzinie 14:00. Tymczasem polski złoty ponownie zyskuje do głównych walut. Dolara kupimy po 3,72 zł, euro po 4,18 zł. Frank i funt kosztują odpowiednio 3,83 zł oraz 4,84 zł.

BoC i PMI

    Jutrzejszy dzień upłynie nam pod znakiem odczytów PMI. Dane z Europy będą miały znaczenie dla członków EBC, którzy będą obradować już w czerwcu. W środę, poza publikacją protokołu z posiedzenia FOMC, poznamy decyzję Banku Kanady w sprawie wysokości stóp procentowych. W ciągu tych dwóch dni opublikowane zostaną najważniejsze dla inwestorów dane w tym tygodniu. Możemy się zatem spodziewać, że wtorek i środa przyniosą nam największą zmienność na rynkach walutowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

To żeśmy zarobili
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Patrzenie jak spadają szyszki
Krzysztof Adamczak