pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Przegląd nowego tygodnia

Przegląd nowego tygodnia

12 lut 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka neutralnie

    Początek tygodnia jest raczej neutralny dla naszej waluty. Choć mogłoby się wydawać, że po zeszłotygodniowych spadkach na kluczowych europejskich indeksach inwestorzy trochę mocniej odwrócą się od walut z rynków wschodzących. Nie mniej jednak od początku dzisiejszego dnia cena funta i franka praktycznie się nie zmieniła. Za szwajcarską walutę zapłacimy aktualnie 3,63 zł, a za brytyjską 4,72 zł. Z kolei złotówka odrobiła dziś nieco strat z zeszłego tygodnia do euro i dolara. Wspólna waluta kosztuje 4,17 zł, a dolar 3,40 zł.

Poniedziałkowy spokój

    Dzisiejsza kartka z kalendarza makroekonomicznego wygląda bardzo ubogo. Jedynym dzisiejszym odczytem jest publikacja dotycząca budżetu federalnego w Stanach Zjednoczonych. Nie jest to również zbyt ważna informacja dla inwestorów, jednak biorąc pod uwagę brak innych wiadomości to może wystąpić, większa niż zazwyczaj, reakcja na rynkach. Poniedziałkowy marazm na rynkach dobrze oddają notowania głównych par walutowych, na których nie widać jakichś specjalnie dużych ruchów.

Co przyniesie tydzień?

    Dzisiejszy spokój na rynkach może zostać złamany już jutro. Będziemy bowiem świadkami odczytów inflacyjnych w Wielkiej Brytanii. Jak pokazały piątkowe publikacje można się spodziewać dużej zmienności na parach powiązanych z funtem. Dodatkowo w piątek poznamy wyniki sprzedaży detalicznej, co najprawdopodobniej również ruszy brytyjską walutą.  Z kolei w środę poznamy dane inflacyjne ze Stanów Zjednoczonych oraz decyzję Riksbanku w sprawie stóp procentowych w Szwecji.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Higher for longer?
Krzysztof Adamczak