Protokół z FOMC wyznaczy kierunek na EURUSD

08 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po tygodniowej przerwie ponownie wystartowała giełda w Chinach. Parkiet w Szanghaju zakończył sesje na 3-procentowym plusie. Informacje na temat kondycji drugiej największej gospodarki poznamy w przyszły wtorek. Będzie to bilans handlu zagranicznego, dane na temat eksportu i importu, podaż pieniądza oraz informacja o udzielonych nowych kredytach.

Eurodolar od rana utrzymuje się na blisko 0,6-procentowych plusach. Zwiększoną zmienność na głównej parze walutowej może dziś dostarczyć protokół z posiedzenia EBC dotyczący polityki monetarnej, który poznamy o 13:30. Jeszcze ważniejszy dla EURUSD powinien być protokół z posiedzenia FOMC z USA, podawany o godz.20:00. Jeśli członkowie Komitetu skłaniają się do podwyżek stóp procentowych w Stanach w grudniu, powinni wówczas w publikowanym protokole, umieścić przesłanki, które zaczęłyby przygotowywać rynki do tej decyzji.

Wcześniej, o 14:30 poznamy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA. Następnie mamy przemówienia członków Fed. O godz.15:30 będzie to James Bullard, a o 19:00 Narayana Kocherlakota. Po protokole o 21:30 swoje wystąpienie publiczne ma John Williams.

Sporo ważnych danych jest dziś w kalendarzu dla Wielkiej Brytanii. O 13:00 mieliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych, zgodnie z oczekiwaniami pozostały na niezmienionym 0,5-procentowym poziomie. Ośmiu członków posiedzenia zagłosowało by stóp nie zmieniać, jedna osoba była za podwyżką. Po danych funt osłabił się, kurs GBPPLN spadł o 1 grosz do poziomu 5,74. O 20:00 przemawia Prezes Banku Anglii Mark Carney. Rynki oczekują zapewnienia, że w najbliższych kwartałach nie zobaczymy żadnych podwyżek stóp procentowych.

Jutro w kalendarzu makro mamy o godz. 10:00 bilans handlowy dla Wielkiej Brytanii. O 14:30 poznamy wskaźnik cen importowych i eksportowych z USA. O 15:10 mamy przemówienie członka FOMC Dennisa Lockharda.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Czy to już koniec?

06 paź 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Pivot odmieniany przez przypadki

05 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Powiew optymizmu

04 paź 2022

Krzysztof Adamczak