pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Protokół z FOMC wyznaczy kierunek na EURUSD

Protokół z FOMC wyznaczy kierunek na EURUSD

08 paź 2015 Autor: Krzysztof Furmańczak

Po tygodniowej przerwie ponownie wystartowała giełda w Chinach. Parkiet w Szanghaju zakończył sesje na 3-procentowym plusie. Informacje na temat kondycji drugiej największej gospodarki poznamy w przyszły wtorek. Będzie to bilans handlu zagranicznego, dane na temat eksportu i importu, podaż pieniądza oraz informacja o udzielonych nowych kredytach.

Eurodolar od rana utrzymuje się na blisko 0,6-procentowych plusach. Zwiększoną zmienność na głównej parze walutowej może dziś dostarczyć protokół z posiedzenia EBC dotyczący polityki monetarnej, który poznamy o 13:30. Jeszcze ważniejszy dla EURUSD powinien być protokół z posiedzenia FOMC z USA, podawany o godz.20:00. Jeśli członkowie Komitetu skłaniają się do podwyżek stóp procentowych w Stanach w grudniu, powinni wówczas w publikowanym protokole, umieścić przesłanki, które zaczęłyby przygotowywać rynki do tej decyzji.

Wcześniej, o 14:30 poznamy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych z USA. Następnie mamy przemówienia członków Fed. O godz.15:30 będzie to James Bullard, a o 19:00 Narayana Kocherlakota. Po protokole o 21:30 swoje wystąpienie publiczne ma John Williams.

Sporo ważnych danych jest dziś w kalendarzu dla Wielkiej Brytanii. O 13:00 mieliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych, zgodnie z oczekiwaniami pozostały na niezmienionym 0,5-procentowym poziomie. Ośmiu członków posiedzenia zagłosowało by stóp nie zmieniać, jedna osoba była za podwyżką. Po danych funt osłabił się, kurs GBPPLN spadł o 1 grosz do poziomu 5,74. O 20:00 przemawia Prezes Banku Anglii Mark Carney. Rynki oczekują zapewnienia, że w najbliższych kwartałach nie zobaczymy żadnych podwyżek stóp procentowych.

Jutro w kalendarzu makro mamy o godz. 10:00 bilans handlowy dla Wielkiej Brytanii. O 14:30 poznamy wskaźnik cen importowych i eksportowych z USA. O 15:10 mamy przemówienie członka FOMC Dennisa Lockharda.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak