pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Produkcja w Wielkiej Brytanii. Rynek pracy w USA.

Produkcja w Wielkiej Brytanii. Rynek pracy w USA.

07 kwi 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Piątek z danymi

    Końcówka tygodnia nie należy do nudnych. Od rana poznamy dane z europejskich gospodarek. Oczy inwestorów były dzisiaj głównie skupione na odczytach produkcji przemysłowej w Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. U naszych zachodnich sąsiadów wyniosła ona 2,2% w skali miesiąca i 2,5% rok do roku, czym przewyższyła oczekiwania analityków. Niestety tego samego nie możemy powiedzieć o publikacji wyników produkcji przemysłowej na Wyspach. W ujęciu miesięcznym spadła ona o 0,7%, a rok do roku wyniosła 2,8%. Oba wyniki rozczarowały rynki. Słabe dane osłabiły funta. Kurs pary GBPUSD znajduje się już w okolicy 1,24.

Przed nami NFP

    O godzinie 14:30 zostaną opublikowane dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Po środowym dobrym odczycie raportu ADP bardzo prawdopodobne jest to, że dzisiejsza zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym również przewyższy oczekiwania analityków. Dodatkowo poznamy stopę bezrobocia, wzrost płacy godzinowej czy długość tygodnia pracy. Jak to z reguły bywa możemy spodziewać się zwiększonej aktywności na rynkach w okolicach odczytu.

Złotówka nadal silna

    Pomimo nocnego bombardowania Syrii przez Donalda Trumpa na rynkach walutowych nie widać większych ruchów. Wydawać by się mogło, że apetyt na ryzyko wśród inwestorów może zmaleć, jednakże nic takiego nie miało miejsca, a nasza waluta nadal zyskuje. Frank szwajcarski kosztuje 3,94 zł, euro potaniało do 4,22 zł. Cena dolara utrzymuje się wokół poziomu 3,97 zł, a funt potaniał do 4,93 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak