pl

Pozytywne NFP

08 sie 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

    Pozytywne odczyty rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Handel zagraniczny w Chinach. Garść danych z Europy. Nieznaczne straty złotówki.

    W piątkowe popołudnie rynki wyczekiwały informacji odnośnie sytuacji na rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Wbrew słabym oczekiwaniom odczyty zmian zatrudnienia w sektorze pozarolniczym i prywatnym wypadły nadzwyczaj dobrze. Ten pierwszy wyniósł 255 tys. wobec 175 tys. oczekiwanych, a zmiana w sektorze prywatnym to 217 tys. wobec 170 tys. prognozy. Te dobre dane spowodowały chwilowy spadek kursu EUR/USD o jednego centa. Obecnie poziom tej pary walutowej waha się w okolicy poziomu 1,10.

    Dziś w nocy napłynęły do nas informacje z Azji. W Japonii saldo rachunku bieżącego okazało się większe od oczekiwań, podczas gdy w Chinach eksport i import z roku na rok spadają poniżej prognoz. Eksport w Kraju Środka wyniósł 4,4%, a import 12,5%. Jednakże bilans handlu zagranicznego poprawił się i wyniósł ponad 52 mld USD przy oczekiwaniach wynoszących 47,6 mld. Azjatyckie sesje giełdowe zakończyły w większości dzień na plusie. Chiński Shanghai Composite zyskał 0,93%, a japoński Nikkei 225 2,44%.

    O godzinie 8:00 Niemcy ogłosili zmiany w produkcji przemysłowej. Z miesiąca na miesiąc wyniosły one 0,8%, co jest wynikiem lepszym od prognoz. Z kolei w skali roku zmiana produkcji przemysłowej wyniosła 0,5% czyli tyle ile spodziewali się analitycy. Inflacja konsumencka w Szwajcarii z miesiąca na miesiąca na miesiąc wynosi -0,4%, a w skali roku -0,2%. Powyższe dane nie wpłynęły jednak znacząco na notowania euro oraz franka szwajcarskiego.   

    Polska waluta traci dzisiaj do głównych walut solidarnie po jednym groszu. Frank kosztuje 3,93 zł, funt 5,05 zł. Cena dolara to 3,86 zł, a za euro zapłacimy dzisiaj 4,28 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wykresy xxxPLN – nuda czy emocje?
Dawid Górny

Komentarz walutowy

PLN ma mocne argumenty
Krzysztof Pawlak