pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Powrót tematu wojny

Powrót tematu wojny

08 paź 2019 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka we wtorek

    Wtorek nie jest najgorszym dniem jeżeli chodzi o notowania złotówki. Nasza waluta pomimo wzrostu niepewności na szerokim rynku radzi sobie całkiem nieźle w stosunku do głównych walut. W stosunku do wspólnej waluty w godzinach popołudniowych zaczął nieznacznie zyskiwać. Aktualnie za jedno euro należy zapłacić 4,32 zł. Z kolei dolar amerykański wyceniany jest na 3,94 zł. 

Powrót niepewności

    W dniu dzisiejszym na rynki trafiły informacje jakoby strona chińska planowała skrócenie czasu swojej delegacji, a także zdecydowała się na ograniczenie możliwości inwestowania przez amerykańskie fundusze emerytalne w chińskie spółki. Jest to oczywiście kolejna już odsłona wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi. Jak to zazwyczaj bywało, każde doniesienie o możliwym jeszcze większym zaostrzeniu konfliktu było widoczne w reakcjach inwestorów Tak było i tym razem, mogliśmy zaobserwować ucieczkę kapitału w stronę bezpiecznych przystani. Tym samym w dniu dzisiejszym nasza waluta systematycznie osłabiała się względem franka szwajcarskego, którego aktualna cena wynosi 3,97 zł. 

Funt znów tanieje

    Termin ostatecznego wyjścia Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej zbliża się wielkimi krokami. Do 31 października nie pozostało już wiele czasu jednak Boris Johnson zdaje się nie składać broni i walczy o swoja umowę brexitową. Rozmowy premiera Wielkiej Brytanii z przedstawicielami UE po raz kolejny nie przyniosły efektów, a kolejnym krokiem w dojściu do jakiegokolwiek porozumienia zdaje się być przedłużenie negocjacji o kolejne 3 miesiące. Jednak czy to się uda dowiemy się już niedługo. Brak konkretnych informacji i chaos w tej wydawać by się mogło niekończącej historii działa na niekorzyść funta. Brytyjska waluta potaniała dziś do 4,80 zł. 


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak