pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Powrót po świętowaniu

Powrót po świętowaniu

13 lis 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka odrabia

Wczorajszy dzień wolny nie przyniósł korzyści naszej walucie. Złotówka bowiem solidarnie traciła w stosunku do głównych walut. Dziś jednak zdołała odrobić już większą część ruchów do euro, franka i dolara. Nie udało się jednak nadrobić w stosunku do funta, który coraz bardziej umacnia się na rynku. Aktualnie euro kupimy za 4,29 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,81 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,77 zł, a funta 4,94 zł.

Funt zyskuje

    Kalendarz makroekonomiczny wypełniony jest dziś spora ilością odczytów. Najważniejszymi jednak wydają się być dane z Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy tam bowiem dane z rynku pracy. Co prawda sopa bezrobocia wzrosła do 4,1%, a liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była prawie 5-krotnie wyższa od spodziewanych to wzrost średniego wynagrodzenia, o więcej niż oczekiwano pozostawia światełko w tunelu. Łącząc te dane z informacjami o prawie już zakończonych negocjacjach w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej daje to efekt silnego funta. Jego wzrastającą wartość widać chociażby na wykresie GBPPLN.

Spokojne popołudnie

    Jeżeli nie zaskoczą nas wydarzenia ze świata polityki to dzisiejsze popołudnie powinno przebiegać w miarę spokojnie. Nie ma już bowiem więcej zbyt istotnych publikacji. W kolejnych jednak dniach nie powinno być już tak sennie. Czekają nas bowiem liczne odczyty inflacyjne a także publikacje dotyczące Produktów Krajowych Brutto.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak