Złotówka odrabia

Wczorajszy dzień wolny nie przyniósł korzyści naszej walucie. Złotówka bowiem solidarnie traciła w stosunku do głównych walut. Dziś jednak zdołała odrobić już większą część ruchów do euro, franka i dolara. Nie udało się jednak nadrobić w stosunku do funta, który coraz bardziej umacnia się na rynku. Aktualnie euro kupimy za 4,29 zł. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,81 zł. Cena franka szwajcarskiego wynosi 3,77 zł, a funta 4,94 zł.

Funt zyskuje

Kalendarz makroekonomiczny wypełniony jest dziś spora ilością odczytów. Najważniejszymi jednak wydają się być dane z Wielkiej Brytanii. Poznaliśmy tam bowiem dane z rynku pracy. Co prawda sopa bezrobocia wzrosła do 4,1%, a liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych była prawie 5-krotnie wyższa od spodziewanych to wzrost średniego wynagrodzenia, o więcej niż oczekiwano pozostawia światełko w tunelu. Łącząc te dane z informacjami o prawie już zakończonych negocjacjach w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej daje to efekt silnego funta. Jego wzrastającą wartość widać chociażby na wykresie GBPPLN.

Spokojne popołudnie

Jeżeli nie zaskoczą nas wydarzenia ze świata polityki to dzisiejsze popołudnie powinno przebiegać w miarę spokojnie. Nie ma już bowiem więcej zbyt istotnych publikacji. W kolejnych jednak dniach nie powinno być już tak sennie. Czekają nas bowiem liczne odczyty inflacyjne a także publikacje dotyczące Produktów Krajowych Brutto.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Stagflacja bliżej niż nam się wydaje

22 Paź 2021

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Risk off coraz odważniejszy

21 Paź 2021

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Kwestia przyzwyczajenia?

20 Paź 2021

Adam Fuchs