Powolny początek

18 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

W poniedziałek spokojnie

Kolejny tydzień rozpoczął się w miarę spokojnie. Nie widać zbyt dużych ruchów na rynku. Zdaje się, że zeszłotygodniowe poziomy na głównych walutach zostaną przynajmniej dzisiaj nienaruszone. Jedynym ważnym wydarzeniem w dniu dzisiejszym, które mogło wpłynąć na notowania wspólnej waluty nie wywołały większych reakcji wśród inwestorów. Inflacja konsumencka w Strefie Euro nieznacznie odbiega od prognoz analityków.

Rynek pracy w Polsce

O godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane dotyczące przeciętnego zatrudnienia oraz wynagrodzenia w naszym kraju. Spodziewany jest wzrost zatrudnienia o 4,6% z roku na rok oraz wynagrodzenia o 5,7% również z roku na rok. Możemy spodziewać się nieznacznie większych ruchów na polskich parach walutowych w okolicach tego odczytu. Dobre dane prawdopodobnie podbudują złotówkę, która w zeszłym tygodniu straciła na wartości. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,73 zł, funt kosztuje 4,85 zł, euro 4,28 zł, a dolar 3,58 zł.

Co w dalszej części tygodnia?

Pierwsze ważne wydarzenia tego tygodnia będą miały miejsce w środę. Najpierw w godzinach porannych opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii. Jednak dużo ciekawiej zrobi się tuż po godzinie 20:00 kiedy to poznamy protokół z posiedzenia FOMC, a także podczas konferencji prasowej głos zabierze prezes FED – Janet Yellen.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Taka akcja, żebyś dał piątaka

28 wrz 2022

Krzysztof Adamczak