pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Powolny początek

Powolny początek

18 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

W poniedziałek spokojnie

    Kolejny tydzień rozpoczął się w miarę spokojnie. Nie widać zbyt dużych ruchów na rynku. Zdaje się, że zeszłotygodniowe poziomy na głównych walutach zostaną przynajmniej dzisiaj nienaruszone. Jedynym ważnym wydarzeniem w dniu dzisiejszym, które mogło wpłynąć na notowania wspólnej waluty nie wywołały większych reakcji wśród inwestorów. Inflacja konsumencka w Strefie Euro nieznacznie odbiega od prognoz analityków.

Rynek pracy w Polsce

    O godzinie 14:00 Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane dotyczące przeciętnego zatrudnienia oraz wynagrodzenia w naszym kraju. Spodziewany jest wzrost zatrudnienia o 4,6% z roku na rok oraz wynagrodzenia o 5,7% również z roku na rok. Możemy spodziewać się nieznacznie większych ruchów na polskich parach walutowych w okolicach tego odczytu. Dobre dane prawdopodobnie podbudują złotówkę, która w zeszłym tygodniu straciła na wartości. Aktualnie za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,73 zł, funt kosztuje 4,85 zł, euro 4,28 zł, a dolar 3,58 zł.

Co w dalszej części tygodnia?

Pierwsze ważne wydarzenia tego tygodnia będą miały miejsce w środę. Najpierw w godzinach porannych opublikowana zostanie sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii. Jednak dużo ciekawiej zrobi się tuż po godzinie 20:00 kiedy to poznamy protokół z posiedzenia FOMC, a także podczas konferencji prasowej głos zabierze prezes FED – Janet Yellen.        


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Huk tłuczonej giełdy
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Sztuka interpretacji
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szary nosorożec
Krzysztof Adamczak