pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Powolny początek tygodnia

Powolny początek tygodnia

07 maj 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Złotówka znów traci

    Początek nowego tygodnia nie jest najlepszy dla polskiego złotego. Praktycznie od początku poniedziałkowej sesji nasza waluta traci na wartości. Jest to najprawdopodobniej spowodowane stale rosnącą siłą dolara amerykańskiego na szerokim rynku. Wyceniany jest on na 3,57 zł.   Frank szwajcarski podrożał dziś do 3,55 zł. Funt brytyjski kosztuje aktualnie 4,82 zł. Cena euro waha się w okolicy poziomu 4,25 zł.

Kalendarz makro

    Choć na pierwszy rzut oka dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego wydaje się być pełna odczytów to nie są one zbyt istotne dla inwestorów. Z najciekawszych poznaliśmy malejącą liczbę zamówień w niemieckim przemyśle czy nieco gorszy od oczekiwań odczyt szwajcarskiej inflacji konsumenckiej. Nieco ciekawiej może zrobić się jednak w godzinach popołudniowych. Wtedy to będziemy świadkami szeregu wystąpień szefów FED.

Kolejne dni podobne

    Najbliższe dwa dni najprawdopodobniej będą równie spokojne co poniedziałek. Liczne lecz nie aż tak istotne dane będą urozmaicały handel inwestorom. Na więcej emocji musimy poczekać do czwartku. Wtedy to poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych oraz poznamy dynamikę inflacji konsumenckiej w Stanach Zjednoczonych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Odbicie na EUR/USD zatrzymane
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Niepewność nadal pozostaje
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak