Powiew optymizmu z Chin

13 kw. 2016 Autor: Michał Iskat

Tematem numer jeden dzisiejszego dnia są dobre informacje, które napłynęły z Azji. Zaprezentowane w nocy dane pozytywnie zaskoczyły analityków. Marcowy eksport Państwa Środka wzrósł o 11,5% w ujęciu miesięcznym, a nie jak się spodziewano o 2,5%. Taka kondycja eksportu może okazać się zbawienna dla kondycji całej gospodarki, której sytuacja w ostatnim czasie spędza sen z powiek analitykom.

Podkreślić należy jednak, że publikacja bilansu handlowego to tylko wstęp, a naprawdę ważne dane z chińskiej gospodarki dopiero przed nami. Znacznie istotniejsze publikacje napłyną na rynek w piątek m.in. dynamika PKB w pierwszym kwartale.

W USA trwa sezon wyników. W poniedziałek swoimi wynikami negatywnie zaskoczyła ALCO. Ten producent aluminium zwyczajowo jako pierwszy podaje swoje wyniki, które stanowią barometr kondycji całego przemysłu USA.  W dniu dzisiejszym pierwszy z wielkich amerykańskich banków – JP Morgan Chase prezentuje swoje wyniki, które powinny być traktowane jako wyznacznik kondycji całej branży.

W dniu dzisiejszym rynki czeka jeszcze cała masa doniesień o charakterze makroekonomicznym. O godzinie 14.00 Główny Urząd Statystyczny zaprezentuje bilans płatniczy. Publikacja będzie stanowiła dobre uzupełnienie wczorajszych odczytów inflacyjnych.

O godzinie 14.30 na rynek napłyną dane z USA. Zaprezentowane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacja producencka. Na koniec dnia, o godzinie 20.00 nastąpi publikacja Beżowej Księgi przez FED, co powinno po raz kolejny rozgrzać spekulacji o postawie Rezerwy Federalnej w kwestii podwyżki stóp procentowych.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak