pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Powiew optymizmu z Chin

Powiew optymizmu z Chin

13 kwi 2016 Autor: Michał Iskat

Tematem numer jeden dzisiejszego dnia są dobre informacje, które napłynęły z Azji. Zaprezentowane w nocy dane pozytywnie zaskoczyły analityków. Marcowy eksport Państwa Środka wzrósł o 11,5% w ujęciu miesięcznym, a nie jak się spodziewano o 2,5%. Taka kondycja eksportu może okazać się zbawienna dla kondycji całej gospodarki, której sytuacja w ostatnim czasie spędza sen z powiek analitykom.

Podkreślić należy jednak, że publikacja bilansu handlowego to tylko wstęp, a naprawdę ważne dane z chińskiej gospodarki dopiero przed nami. Znacznie istotniejsze publikacje napłyną na rynek w piątek m.in. dynamika PKB w pierwszym kwartale.

W USA trwa sezon wyników. W poniedziałek swoimi wynikami negatywnie zaskoczyła ALCO. Ten producent aluminium zwyczajowo jako pierwszy podaje swoje wyniki, które stanowią barometr kondycji całego przemysłu USA.  W dniu dzisiejszym pierwszy z wielkich amerykańskich banków – JP Morgan Chase prezentuje swoje wyniki, które powinny być traktowane jako wyznacznik kondycji całej branży.

W dniu dzisiejszym rynki czeka jeszcze cała masa doniesień o charakterze makroekonomicznym. O godzinie 14.00 Główny Urząd Statystyczny zaprezentuje bilans płatniczy. Publikacja będzie stanowiła dobre uzupełnienie wczorajszych odczytów inflacyjnych.

O godzinie 14.30 na rynek napłyną dane z USA. Zaprezentowane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej oraz inflacja producencka. Na koniec dnia, o godzinie 20.00 nastąpi publikacja Beżowej Księgi przez FED, co powinno po raz kolejny rozgrzać spekulacji o postawie Rezerwy Federalnej w kwestii podwyżki stóp procentowych.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Szlachetne gwiazdy
Krzysztof Adamczak