pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Posiedzenie RPP

Posiedzenie RPP

05 gru 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Worek z odczytami PMI

    Dzisiejsza karta z kalendarza makroekonomicznego zdominowana jest przez odczyty PMI dla usług. Tym razem jednak nie wszystkie odczyty okazały się tak dobre jak oczekiwali analitycy. Niektóre państwa europejskie zanotowały gorszy a niektóre lepszy wynik od oczekiwań. Nie mniej jednak każda z tych publikacji była powyżej granicznego poziomu 50 punktów. Zbiorczy wynik dla Strefy Euro wyniósł 56,2 pkt, czym nie zaskoczył obserwatorów. Nie było zatem przesłanek by wspólna waluta w zdecydowanym stopniu umocniła się na szerokim rynku. W godzinach popołudniowych tradycyjnie już oczy inwestorów będą zwrócone ku Ameryce.  Najpierw ok. godziny 13:30 poznamy bilans handlu zagranicznego dla Stanów Zjednoczonych, a później nastąpi publikacja raportu ISM dla usług.

Z naszego podwórka

    Wydawać by się mogło, że temat rekonstrukcji rządu pomału cichnie. Jednak po wczorajszym spotkaniu ponownie rozbrzmiały dywagacje i powstają nowe plotki. Najważniejszą z nich jest chyba ta, która mówi, że na stanowisku premiera Beatę Szydło zastąpi dotychczasowy minister finansów Mateusz Morawiecki. Zdaje się jednak, że tym razem inwestorzy nie zareagowali na plotki, co ostatnimi czasy widzieliśmy na funcie czy dolarze. Ponadto dzisiaj swoje obrady kończy Rada Polityki Pieniężnej. Tutaj nie powinno być żadnego zaskoczenia. Najprawdopodobniej stopy procentowe nie zostaną poruszone, a retoryka szefa Rady podczas konferencji nie będzie się różniła od poprzednich wystąpień. Tymczasem złotówka odrabia ostatnią state do funta, który kosztuje już 4,74 zł. Notowania CHFPLN niezmiennie pozostają w okolicy 3,60 zł. Większych ruchów nie widać również w stosunku do euro czy dolara. Odpowiednio kosztują 4,20 zł oraz 3,54 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Uwolnienie 137 mld EUR dla Polski!
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Nvidia rozpala emocje
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Nvidia vs FOMC
Krzysztof Adamczak