Jaka będzie decyzja RPP?

06 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach spokój

Po kilku dniach ze zwiększoną zmiennością na rynkach w środę przyszedł czas na uspokojenie emocji. Pozwala na to również kalendarz makroekonomiczny, w którym próżno było szukać ważniejszych publikacji w godzinach porannych. Trochę zmienności powinno nam jednak przynieść popołudnie. Poznamy wtedy Raport ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych, a także opublikowana zostanie decyzja BoC w sprawie stóp procentowych w Kanadzie. Można zatem z ciekawością przyglądać się parom walutowym związanym z dolarem kanadyjskim i amerykańskim.

Po raz kolejny bez zmian?

Dzisiaj poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych w naszym kraju. Chociaż widać coraz większą rozbieżność wśród jej członków, to praktycznie wszyscy analitycy uważają, że do końca roku, a nawet połowy przyszłego, nie powinniśmy być świadkami wzrostu kosztu pieniądza. Zatem w komunikacie najprawdopodobniej zobaczymy stopę referencyjna na poziomie 1,5%, depozytową 0,5%, lombardową 2,5%, a redyskontową 1,75%.

Złotówka traci

Tymczasem nasza waluta w oczekiwaniu na decyzję RPP, a także jej konferencję prasową nieznacznie się osłabia. Dolar aktualnie kosztuje 3,55 zł, euro podrożało do 4,24 zł. Za franka szwajcarskiego przyjdzie nam zapłacić 3,72 zł, a funt wyceniany jest na 4,63 zł.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Jak dobrze, że to już koniec

23 wrz 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Atak jastrzębi

22 wrz 2022

Dawid Górny

Komentarz walutowy

Awersja do ryzyka przed Fed

21 wrz 2022

Krzysztof Pawlak