pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Posiedzenie RPP

Posiedzenie RPP

06 wrz 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

Na rynkach spokój

    Po kilku dniach ze zwiększoną zmiennością na rynkach w środę przyszedł czas na uspokojenie emocji. Pozwala na to również kalendarz makroekonomiczny, w którym próżno było szukać ważniejszych publikacji w godzinach porannych. Trochę zmienności powinno nam jednak przynieść popołudnie. Poznamy wtedy Raport ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych, a także opublikowana zostanie decyzja BoC w sprawie stóp procentowych w Kanadzie. Można zatem z ciekawością przyglądać się parom walutowym związanym z dolarem kanadyjskim i amerykańskim.

Po raz kolejny bez zmian?

    Dzisiaj poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych w naszym kraju. Chociaż widać coraz większą rozbieżność wśród jej członków, to praktycznie wszyscy analitycy uważają, że do końca roku, a nawet połowy przyszłego, nie powinniśmy być świadkami wzrostu kosztu pieniądza. Zatem w komunikacie najprawdopodobniej zobaczymy stopę referencyjna na poziomie 1,5%, depozytową 0,5%, lombardową 2,5%, a redyskontową 1,75%.

Złotówka traci

    Tymczasem nasza waluta w oczekiwaniu na decyzję RPP, a także jej konferencję prasową nieznacznie się osłabia. Dolar aktualnie kosztuje 3,55 zł, euro podrożało do 4,24 zł. Za franka szwajcarskiego przyjdzie nam zapłacić 3,72 zł, a funt wyceniany jest na 4,63 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak