Popołudnie ze Stanami

05 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Dalsze spadki na złotym

Początkowe godziny dzisiejszego handlu są łaskawe dla naszej waluty, która zyskuje w stosunku do głównych walut. Ruch spadkowy może jednak nie potrwać zbyt długo. Bowiem już jutro mają wejść w życie cła nałożone przez USA na towary importowane z Chin. Wprowadzi to dużo niepewności na rynki głównie związane z niewiadomą jaka będzie odpowiedź Chin. Taka sytuacja nie będzie sprzyjała walutom z rynków wschodzących. Póki co jednak nasza waluta zyskuje. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,73 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,76 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,94 zł, a wspólna waluta 4,36 zł.

Poranne dane dobre dla euro

O godzinie 8:00 poznaliśmy odczyty dotyczące dynamiki zamówień w przemyśle w Niemczech. Z miesiąca na miesiąc zanotowano wzrost wynoszący 2,6%, z kolei rocznie wyniósł on 4,4%. Oba te wyniki były lepsze od prognoz czym pomogły w umocnieniu się wspólnej waluty. Drugim ważnym odczytem dzisiejszego poranka był odczyt inflacji konsumenckiej w Szwajcarii. Ten jednak nie zaskoczył rynków.

Szereg danych ze Stanów

Po Święcie Niepodległości i dniu wolnym, w Stanach Zjednoczonych przyszedł czas na pracę. Popołudniowe godziny są pełne odczytów z amerykańskiej gospodarki. Z najważniejszych danych najpierw poznamy raport ADP, który będzie przedsmakiem przed jutrzejszymi danymi z rynku pracy. Ponadto poznamy raport ISM oraz indeks PMI dla usług, a także zmianę zapasów paliw. Na koniec dnia czeka nas jeszcze publikacja protokołu z posiedzenia FOMC. Najprawdopodobniej dowiemy się z niego czy FED będzie nadal chciał kroczyć ścieżka podwyżek stóp procentowych. W godzinach popołudniowych należy spodziewać się zatem większej zmienności na parach powiązanych z dolarem.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak