pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Popołudnie ze Stanami

Popołudnie ze Stanami

05 lip 2018 Autor: Mateusz Wielewicki

Dalsze spadki na złotym

    Początkowe godziny dzisiejszego handlu są łaskawe dla naszej waluty, która zyskuje w stosunku do głównych walut. Ruch spadkowy może jednak nie potrwać zbyt długo. Bowiem już jutro mają wejść w życie cła nałożone przez USA na towary importowane z Chin. Wprowadzi to dużo niepewności na rynki głównie związane z niewiadomą jaka będzie odpowiedź Chin. Taka sytuacja nie będzie sprzyjała walutom z rynków wschodzących. Póki co jednak nasza waluta zyskuje. Dolar amerykański wyceniany jest na 3,73 zł. Za franka szwajcarskiego zapłacimy 3,76 zł. Funt brytyjski kosztuje 4,94 zł, a wspólna waluta 4,36 zł.

Poranne dane dobre dla euro

    O godzinie 8:00 poznaliśmy odczyty dotyczące dynamiki zamówień w przemyśle w Niemczech. Z miesiąca na miesiąc zanotowano wzrost wynoszący 2,6%, z kolei rocznie wyniósł on 4,4%. Oba te wyniki były lepsze od prognoz czym pomogły w umocnieniu się wspólnej waluty. Drugim ważnym odczytem dzisiejszego poranka był odczyt inflacji konsumenckiej w Szwajcarii. Ten jednak nie zaskoczył rynków.

Szereg danych ze Stanów

    Po Święcie Niepodległości i dniu wolnym, w Stanach Zjednoczonych przyszedł czas na pracę. Popołudniowe godziny są pełne odczytów z amerykańskiej gospodarki. Z najważniejszych danych najpierw poznamy raport ADP, który będzie przedsmakiem przed jutrzejszymi danymi z rynku pracy. Ponadto poznamy raport ISM oraz indeks PMI dla usług, a także zmianę zapasów paliw. Na koniec dnia czeka nas jeszcze publikacja protokołu z posiedzenia FOMC. Najprawdopodobniej dowiemy się z niego czy FED będzie nadal chciał kroczyć ścieżka podwyżek stóp procentowych. W godzinach popołudniowych należy spodziewać się zatem większej zmienności na parach powiązanych z dolarem.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Niepewny dolar
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak