pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Poniedziałkowy spokój

Poniedziałkowy spokój

25 lip 2016 Autor: Mateusz Wielewicki

     Piątkowe odczyty indeksów PMI. Kilka danych z Europy. Notowania złotówki.

    Piątek upłynął pod znakiem odczytów indeksów PMI na w Europie i na świecie. W Strefie Euro wskaźnik dla przemysłu był o o 0,6 pkt niższy od oczekiwanej wartości i wyniósł 51,9 pkt. Z kolei PMI dla usług było o 0,7pkt wyższe od prognozowanej wartości. Pozytywnie zaskoczył również wynik indeksu PMI dla przemysłu w Stanach Zjednoczonych. Poziom odczytu to 52,9 pkt, czyli o 1,3 pkt więcej niż przewidywano.

    Poniedziałkowa karta z kalendarza makroekonomicznego jest zdecydowanie uboższa w odczyty od piątkowej. O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny ogłosił stopę bezrobocia w Polsce. Wynosi ona 8,8% i jest o 10 punktów bazowych wyższa od oczekiwań, jednakże pozostaje niższa od poprzedniego odczytu. W tym samym czasie opublikowany został indeks instytutu Ifo. Był on o 0,8 pkt powyżej prognozowanej wartości 107,5 pkt.

    Dwie godziny później miał miejsce ostatni odczyt makroekonomiczny dzisiejszego dnia. W Wielkiej Brytanii przedstawiony został wskaźnik zamówień według CBI. Jego wynik, -4 pkt,  pozytywnie zaskoczył analityków.

    W dniu dzisiejszym notowania polskiej złotówki są bardzo stabilne. Jedynie frank szwajcarski podrożał o symboliczny grosz i kosztuje aktualnie 4,02 zł. Funt oraz dolar straciły do złotówki po groszu. Za brytyjską walutę zapłacimy dziś 5,20 zł, a za dolara 3,96 zł. Od poprzedniego zamknięcia nie zmieniła się cena euro, które kosztuje 4,35 zł.

   


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Euro odpiera atak jastrzębiego FEDu
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Złoty kapituluje?
Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Wciśnięta pauza
Krzysztof Adamczak