Polski złoty umacnia się

22 lip 2015 Autor: Marcin Rogalski

Środa na rynku walutowym mija pod znakiem umocnienia naszej rodzimej waluty. Jedynym odstępstwem jest para GBP/PLN, która w odniesieniu do zamknięcia wczorajszego dnia dzisiaj jest wyceniana powyżej tego poziomu i aktualnie jest kwotowana po 5,88 zł. Euro w odniesieniu do PLN spadło do poziomu 4,11 zł, dolar amerykański 3,76 zł, natomiast frank szwajcarski 3,92 zł.

Grecja otrzymała od agencji Standard&Poor’s wskaźnik CCC+ ratingu kredytowego z perspektywą stabilną. Jest to pewne podsumowanie aktualnej sytuacji, w jakiej znajdują się Ateny. Pokazuje to, że sytuacja Grecji na chwilę obecną ustabilizowała się, jednak nadal jest to strasznie ciężkie położenie. Potrzeba jeszcze ogromnego wysiłku, aby finanse Grecji uzdrowić, a gospodarkę przywrócić na drogę stabilnego rozwoju.

Po wczorajszym umocnieniu euro względem dolara amerykańskiego, na głównej parze walutowej obserwujemy dzisiaj znacznie mniejszą zmienność i kierunek jest przeciwny do wczorajszego. Tuż po 14:00 EUR/USD spadł poniżej poziomu 1,09.

O 14:00 poznaliśmy wskaźniki koniunktury dla Polskiej gospodarki. Trzeba jednak wiedzieć, że są to dane, które nie wpływają znacząco na wycenę złotego, co i tym razem się potwierdziło. Z danych makro, na które warto zwrócić uwagę jest sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA. Analitycy przewidują poziom 5,4 mln. Publikacja będzie miała miejsce o 16:00, a pół godziny później poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw.

Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor.

Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do raportów. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie raportów w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Bail-out wisi nad rynkiem

03 paź 2022

Krzysztof Adamczak

Komentarz walutowy

Inflacyjny szczyt coraz wyżej

30 wrz 2022

Adam Fuchs

Komentarz walutowy

Powrót “oznak życia” na GBP

29 wrz 2022

Krzysztof Pawlak