pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Polski złoty umacnia się

Polski złoty umacnia się

22 lip 2015 Autor: Marcin Rogalski

Środa na rynku walutowym mija pod znakiem umocnienia naszej rodzimej waluty. Jedynym odstępstwem jest para GBP/PLN, która w odniesieniu do zamknięcia wczorajszego dnia dzisiaj jest wyceniana powyżej tego poziomu i aktualnie jest kwotowana po 5,88 zł. Euro w odniesieniu do PLN spadło do poziomu 4,11 zł, dolar amerykański 3,76 zł, natomiast frank szwajcarski 3,92 zł.

Grecja otrzymała od agencji Standard&Poor’s wskaźnik CCC+ ratingu kredytowego z perspektywą stabilną. Jest to pewne podsumowanie aktualnej sytuacji, w jakiej znajdują się Ateny. Pokazuje to, że sytuacja Grecji na chwilę obecną ustabilizowała się, jednak nadal jest to strasznie ciężkie położenie. Potrzeba jeszcze ogromnego wysiłku, aby finanse Grecji uzdrowić, a gospodarkę przywrócić na drogę stabilnego rozwoju.

Po wczorajszym umocnieniu euro względem dolara amerykańskiego, na głównej parze walutowej obserwujemy dzisiaj znacznie mniejszą zmienność i kierunek jest przeciwny do wczorajszego. Tuż po 14:00 EUR/USD spadł poniżej poziomu 1,09.

O 14:00 poznaliśmy wskaźniki koniunktury dla Polskiej gospodarki. Trzeba jednak wiedzieć, że są to dane, które nie wpływają znacząco na wycenę złotego, co i tym razem się potwierdziło. Z danych makro, na które warto zwrócić uwagę jest sprzedaż domów na rynku wtórnym w USA. Analitycy przewidują poziom 5,4 mln. Publikacja będzie miała miejsce o 16:00, a pół godziny później poznamy tygodniową zmianę zapasów paliw.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Wspólna waluta pod presją
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Dane z USA trzęsą kursami
Dawid Górny

Komentarz walutowy

(Oby nie czarna) „SUPER” środa
Dawid Górny