pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Podwyżka w grudniu?

Podwyżka w grudniu?

12 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

EURUSD w górę

    Wczorajsza publikacja protokołu z posiedzenia Komisji ds. Otwartego Rynku w Stanach Zjednoczonych nie pomogła notowaniom dolara. Co prawda większość członków zadeklarowała iż grudniowa podwyżka stóp procentowych będzie uzasadniona, to zbyt niska inflacja nie napawa optymizmem. Tym bardziej, że tegoroczne niskie odczyty inflacyjne mogą być spowodowane czynnikami, które mogą utrzymać się na dłużej. Notowania głównej pary walutowej wczorajszego wieczora ruszyły ponownie w kierunku północnym. Jednakże kurs EURUSD nie zdołał przebić kolejnej okrągłej granicy pa poziomie 1,19.

Inflacja w Polsce

    W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym na pierwszy plan wybijają się odczyty inflacyjne oraz dynamiki produkcji przemysłowej. Do najbardziej interesujących inwestorów należała dynamika produkcji przemysłowej w Strefie Euro, która okazała się lepsza od spodziewanej. Inflacja konsumencka w Polsce zgodnie z oczekiwaniami wyniosła w skali miesiąca 0,4%, a w ujęciu miesięcznym 2,2%. W godzinach popołudniowych czeka nas najważniejsza publikacja dzisiejszego dnia. Będzie to inflacja producencka w Stanach Zjednoczonych oraz liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Co na złotym?

    Po wczorajszym umocnieniu naszej waluty przyszedł czas na lekkie odreagowanie w stosunku do euro, dolara i franka. Szwajcarska waluta obecnie wyceniana jest na 3,69 zł. Dolar kosztuje 3,60 zł, a euro 4,27 zł. Złotówka zyskała dzisiaj w stosunku do funta. Jest to zapewne skutek globalnego osłabienia się brytyjskiej waluty, która wyceniana jest na 4,73 zł.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

Dwa bieguny inflacji
Adam Fuchs

Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak