pl
Strona główna > Komentarze walutowe > Początek tygodnia

Początek tygodnia

23 paź 2017 Autor: Mateusz Wielewicki

W kalendarzu spokój

    Poniedziałkowe popołudnie najprawdopodobniej nie przyniesie zmian układu sił na rynku. Zarówno przed południem jak i na godziny popołudniowe kalendarz makroekonomiczny nie pokazuje ważnych z punktu widzenia inwestorów danych. Jedynym odczytem, na który można było zwrócić uwagę była publikacja wskaźnika zamówień w WIelkiej Brytanii. Podany wynik nie pomógł brytyjskiej walucie, która kontynuuje dalsze osłabianie.

Złotówka nadal silna

    Podczas gdy nie ma żadnych ważnych odczytów ze światowych gospodarek, a także inne poza gospodarcze czynniki nie niepokoja nikogo nasza waluta pozostaje na stabilna, a co najważniejsze mocna, wobec głównych walut. Aktualnie frank szwajcarski wyceniany jest na 3,64 zł, za brytyjską walutę zapłacimy 4,73 zł. Euro kosztuje 4,22 zł, a dolar 3,60 zł.

Kolejne dni ciekawsze

    Pomimo tego, że nowy tydzień rozpoczął się bardzo powoli, to jego następna część może nam przynieść spore zmiany na rynkach. W środę poznamy odczyt Produktu Krajowego Brutto w Wielkiej Brytanii, może to przynieść wzmożone ucy na parach powiązanych z funtem. Jednakże najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia, a nawet października będzie posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz konferencja prezesa Mario Draghiego. Inwestorzy spodziewają się jakichś ruchów związanych z prowadzona polityką monetarną EBC. Szczególnie teraz, kiedy gospodarka w Europie ma się dobrze, a wspólna waluta pozostaje silna na szerokim rynku.


Przedstawione, w dystrybuowanych przez serwis raportach, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autorów i nie mają charakteru rekomendacji autora lub serwisu walutomat.pl do nabycia lub zbycia albo powstrzymania się od dokonania transakcji w odniesieniu do jakichkolwiek walut lub papierów wartościowych. Poglądy te jak i inne treści raportów nie stanowią „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane na podstawie komentarza, raportu lub z wykorzystaniem wniosków w nim zawartych, ponosi inwestor. Autorzy serwisu są również właścicielem majątkowych praw autorskich do treści. Zabronione jest kopiowanie, przedrukowywanie, udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie treści w całości lub we fragmentach bez zgody autorów serwisu. Zgodę taką można uzyskać pisząc na adres kontakt@walutomat.pl.

Zobacz także


Komentarz walutowy

EUR/USD znów zatrzymany przy 1,08 USD
Dawid Górny

Komentarz walutowy

Wzrok skierowany dzisiaj za ocean
Krzysztof Pawlak

Komentarz walutowy

Cięcie stóp w USA dopiero po wyborach?
Krzysztof Pawlak